...tyhmiä ja sisäsiittoista porukkaa, sorry vaan! Olen n vuoden ollut ko paikkakunnalla töissä ja kyllä ihmettelen meininkiä: kertakaikkisen nuijia ovat Haminalaiset! Olen asiakaspalvelutyössä ja missää muualla en ole tavannut niin suurta joukkoa esim "lukutaidottomia", omaaloitekyvyttömiä ja kertakaikkisen TYHMIÄ asiakkaita, kuin Haminan pikku- pikku kaupungissa. Etenkin nuoret naiset, iältään n 20-35 v ovat totaalisen tonokkeja. Onneksi pääsen pian takaisin normaali- ihmisten pariin, kun palaan kotipaikkakunnalleni. Ikävä EI TULE!
Haminalaiset ovat...
"MIÄÄÄ, ei ku MÄ"
9872
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
älä välitä,itse asunut jo haminassa 20v ja haminalaiset naiset ei osaa muuta kun pettää ja jakaa peppuu
viimeks mainittu on sentään positiivinen juttu(jakaa peppuu)joka antaakin paljon muuta anteeks.Eiks vaa?
Onnea,että olet osannut valita asiakaspalvelu alan.Olet varmastikin kutsumus ammatissa,koska olet noin suvaitsevainen ja ymmärtäväinen ! HYVÄÄ JATKOA VALITSEMALLASI TIELLÄ.
samaa mieltä. taitaa olla alkuperäinen kirjoittaja oikeen sitruuna työssään. olen muutaman tavannut :/ itse myös asiakaspalvelu työssä ja oli asiakas vaikka kuin urpo ni mitä sitte, hymyilen kuitenkin enkä ajattele minkälainen ihminen siinä tiskin takana kököttää :)
Just tätä tarkoitan: täysin aivotonta porukkaa: miten h*lvetissä minun ammattini liittyy siihen, kuinka nuijia te Haminalaiset olette :D? Ja miten niin olisin "sitruuna työssäni"?? Edellise tviestit siis todellakin vahvistavat sen, että olette NUIJIA :D!
miten ammattisi liittyy haminalaisten nuijuuteen? Haloo! No, ei mitenkään. Onko sinulla peiliä?
Viestisi kertoo sentään sen, että et ainakaan tarvitse suomen kielen oikeinkirjoitustaitoa ammatissasi (sinällään asiasi kylläkin tulee ymmärretyksi). Ihmetyttää, miksi täällä vuodatat haminalaisten tyhmyyttä; haminalaisten omalla keskustelupalstalla... eikö kotipaikkakuntasi palsta olisi parempi paikka kertoa omasta ylivertaisuudesta? Kaikkea hyvää sinulle normaali-ihmisten parissa! Ystävällisesti, Haminassa asiakaspalvelutyössä oleva, kuitenkaan Haminassa ei-asuva.
Juu, tämä muita tyhmiksi, sisäsiittoisiksi ja lukutaidottomiksi haukkuva on itse kirjoitustaidoton. Pata kattilaa soimaa, musta kylki kummallakin. :D
Yks kysymys, mistäs sä ite sitte oot jos oot noin hurjan paljon muita parempi?
Ja sinäkö sitten todistat sun viisauttas tolla sun asenteella? Miks ihmeessä sä enää sitte edes olet täällä Haminassa jos täällä on vaan nuijia, sisäsiittosia, lukutaidottomia epänormaaleja-ihmisiä?
Mistä kohtaa sä uskot ittes olevan jotenki parempi?
Et mikää järjenjättiläinen tunnu olevan sinäkää, ku tänne Haminalaisten omalle puolelle tulet meitä haukkumaan ja muutenki toi sun säälittävä asentees.
Onks sulla jotenki huono itsetunto tai jotain ku noin kovasti pitää olla muita - ihmisiä joita sä et edes tunne - haukkumassa?
Voi että, meneppä kuule sitten takaisin vaan sinne sun normaalien-ihmisten luo.
Hyvää jatkoa vaan, toivottavast ens kerral pääset työskentelemään niitten sun tasosten ihmisten kanssa!
Ein Haminassa saa julkaista kertomiasi totuuksia. Sehän voi loukata vanhoja haminalaisia ja vehkalahtelaisia sukuja totuudellaan!