Apua,Apua.pääsekö sitä matkaan,taas tuhkaa ilmassa,Espanjassa on suljettu lentokenttiä,ja tiistaiksi on Suomeen luvassa taas tuhkapilvi,perhana,perhana,perhana!!!
Haluu Alanyaan
kämmi
5247
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jos tänään vielä lähdet niin varmasti pääset.
minäkin olen menossa syyskususa pariksi viikkoa ja ihan kamalaa jos nyt taas tulee tuhkapilviä ja matka peruuntuu. kertokaa mulle mitä luulette, pääsenkös minä ollenkaan lähtemään.
Luulkaa ihan mitä vaan. Tuhkapilviennuste syyskuulle kertoo, että silloin sitä tuhkaa vasta onkin.
HALOO? Ei kai kukaan tosissaan kysy edes muutaman viikon päähän tuhkapilvistä mitään.
1) Koska purkauksia ei voi ennakoida
2) Ilmavirtauksia ei tiedetä ennalta
Jaapa jaapa diipadaapa.
Niin että levollisin mielin siihen saakka vaan.
nyt voisi vielä vaihtaa ajankohtaa mutta lähempänä ei sitten enään saa. siksi olis hyvä kun joku kertois mikä olisi paras ajankohta mennä niin, että tuhkapilvi ei taas uskais pilata.
Ei noi matkatoimiston väki suostunut antaamaan minkäänlaista takuuta, että sinne pääsee. Onks toi tosiaan niin, että matkatoimistot ei anna mitaan takuita että lomalle yleensäkään pääsee, vois ne vaan petä kätensä kaikesta vastuusta.
länkytät joutavia? Jos et itse tiedä milloin on paras aika matkalle, miten luulet että joku muu sen tietää. Etsitkö jotain syyllistä luontoäidille, jonka aivoituksista ei voi tietää.