leikattu kultsu?

Oletteko leikanneet narttukultsunne ja missä vaiheessa? Minulla on vuoden ikäinen kultsu, jolla on ekat juoksut olleet. Ei ole aikomus pennuttaa. Olisi kiva kuulla kokemuksia, niin hyviä kuin huonoja ja asiallisia.
1423
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kultsutyttö sai kahdet juoksut ja viime joulukuussa leikattiin vuoden ja 5 kk ikäisenä. Hyvin meni kaikki, itse vaaan jännitin hirveesti, turhaan. 2 tuntii leikkauksesta tyttö oli pystyssä ja melkein juoksi kotiin. Kauluria ei käytetty kertaakaan eikä haava kiinnostanut tyttöä lainkaan. Ekan illan vaan nukkui, mutta sen jälkeen sai pidellä kun olisi mennyt täyttä vauhtia ja halusi leikkiä kavereiden kanssa. Sattui vielä kunnon pakkaset ja valkoinen lumi niin säästyttiin kurakeleiltä. Nyt on ongelmana painon nousu. Just tänään yks eläinlääkäri laittoi pannaan light-ruoat ja pitäisi ostaa klinikalta erikoisruokaa, mut se on tosi kallista. Lenkkeiltäis enemmän mut koira aika laiska lenkkeilemään. Ruoka nyt ainakin ongelmallinen kun koira söis vaikka kuinka paljon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


leikkaisinko vai en? kirjoitti:

Oletteko leikanneet narttukultsunne ja missä vaiheessa? Minulla on vuoden ikäinen kultsu, jolla on ekat juoksut olleet. Ei ole aikomus pennuttaa. Olisi kiva kuulla kokemuksia, niin hyviä kuin huonoja ja asiallisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu