onko karosen kukkakauppaa enää olemassa?

Olen yrittänyt koko päivän soittaa Karosen kukkakauppaan - hälyttää muttei kukaan vastaa - onkohan tuota kukkakauppaa enää olemassa. Hiitolan kukkakaupan palveluun ja laatuun en luota parin kokeilun jälkeen.

Onko Ylivieskassa vielä muita kukkakauppoja?
111038
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

On se .Tuttua ja turvallista palvelua.

Äänestä

On tietääkseni vieläkin olemassa - Ylivieskassa alansa ehdottomasti paras!

Äänestä
  • Kiitoksia tästä nopeasta kommentista.

    Äänestä

  • ????? kirjoitti:

    Kiitoksia tästä nopeasta kommentista.

    Mun mielestä samalla paikalla ,mutta taitaa olla vain kukkakauppa ei Karonen ..
    ainakaa nimiä ei oo liikkessä enää

    Äänestä

  • Ehkä ei.. kirjoitti:

    Mun mielestä samalla paikalla ,mutta taitaa olla vain kukkakauppa ei Karonen ..
    ainakaa nimiä ei oo liikkessä enää

    Karonen vaihtoi just omistajaa..

    Äänestä

Sama Karonen oli edelleen kun kävin ja hyvä palvelu..

Äänestä

Menkää Ykan uuteen Willipioniin. Siellä on taitava osaaja :)

Äänestä

Ai enpä ole tuollaista huomannutkaan, onkohan mainonta pikkuisen retuperällä.

Äänestä

Vai peräti aprillipila :)

Äänestä

Kävimme mieheni kanssa villipionan avajaisissa... Tuli heti sellainen tunnelma että olemme vähän liian tavallisia tänne. Siellä on vähän liikaa yritetty tavoitella sitä jotain =\\ ... Muutenkin kasvatan kukkani itse mökillä kesän ollessani. Ei ehkä helpointa mutta mukavaa ja halpaa!!!!! =]

Äänestä

Kyllä se on. Omistaja ja puhelinnumero vaihtui kymmenen vuotta sitten. Viimeisin numero on tuolla puhelinluettelon keltaisilla sivuilla, ja ihan koko aukeaman ilmoituksella. Ihanko tosissaan tätä kysyit?
PS. isä hommas VPN ja TOR siihen päälle. Menee vielä jonkin signaalimuuntimen läpi. Ei tarvi perään juoruta.
Oisko tuommonen jotakin?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kukkia äitille kirjoitti:

Olen yrittänyt koko päivän soittaa Karosen kukkakauppaan - hälyttää muttei kukaan vastaa - onkohan tuota kukkakauppaa enää olemassa. Hiitolan kukkakaupan palveluun ja laatuun en luota parin kokeilun jälkeen.

Onko Ylivieskassa vielä muita kukkakauppoja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu