Katri Helenan uusin levy

Onennonkija

"Tulet aina olemaan" myynnissä Prismassa hintaan nyt 3 euroa kappale. Ostin levyn ja kuuntelin läpi = Katrin ääni kuulostaa edelleen hyvältä ja soi kauniin heleästi. Mutta nuo kappaleet = mitäänsanomatonta huttua. Tätä levyä ei todellakaan viitsi kuunnella toistamiseen kun hyvä että kerran edes jaksoi. Pohjanoteeraus oli laulu "Se on niin väärin" ja ihmetyttää miten Katri on suostunut ylipäätään laulamaan jotain näin surkeaa. Sellaista olevinaan hienompaa ja syvällisempää iskelmää mutta ei vain sitä ole. Katri - tyylisi auttamattomasti kadoksissa. Tekisit pitkästä aikaa jonkin hyvän hitin...

5

680

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuoksuu tammipuut

      3 euroa...?! Eipä mene hyvin Katrillakaan. Levy on floppi myynnillisesti, ei tule myymään edes kultaa. Koskaan ennen ei ole Katrin levyjä myyty 3 eurolla, järkyttynyt olen.

    • OK/OULUSTA

      Katrin uusin levy ON TODELLA HYVÄ!!! Pitkästä aikaa Suomessa julkaistuista levyistä alansa
      HUIPPUA! SÄVELLYKSET, SANOITUKSET JA KAIKKI todella loistavia. Olen hankkinut levyn jo viime-
      vuonna ja soittanut melkein joka päivä ja joka kuuntelu kerran jälkeen menen mukaan täysillä:
      Upeaa, että meillä on KATRI HELENAN- kaltainen SUURI STARA-(vaikka hän itse on vaatimaton ja
      nöyrästi työtään tekevä Taiteilija; mutta ei silti nöyristele) joka jaksaa vielä kiertää kaikesta pahan-
      suopaisuudesta huolimatta. Vaikka eräät mm. ns. radiokanavat eivät häntä noteeraakkaan silti
      Katri jaksaa eteen päin.

      Toivon kaikille kaunista kesää ja kuunnelkaa KATRIN uusinta; Tulet aina olemaan- levyä!!!

      • eeroji

        Kerrankin asiallista tekstiä..........


      • Mikä fiilis
        eeroji kirjoitti:

        Kerrankin asiallista tekstiä..........

        Näin jokunen kuukausi sitten Tulet aina olemaan 5 eurolla, mutta 3 euroa?! Levybisneksen romahdus näkyy totaalisesti! Ja noinkin tuore levy ja artisti lady KH.
        Jotkut tavaratalot ovat luopuneet levyosastoistaan kokonaan...


      • hei laulaja
        Mikä fiilis kirjoitti:

        Näin jokunen kuukausi sitten Tulet aina olemaan 5 eurolla, mutta 3 euroa?! Levybisneksen romahdus näkyy totaalisesti! Ja noinkin tuore levy ja artisti lady KH.
        Jotkut tavaratalot ovat luopuneet levyosastoistaan kokonaan...

        Kaipaatteko muuten Kerkko Koskisen kynää? Minä kaipaan! Kerkko ei yleensä tuota pettymystä, ei Elämänlangat-levylläkään. Ei silti, loistavia kynänkäyttäjiä on uudellakin levyllä. Jos rakastat vähän... aivan upea, suosikkini ehdottomasti kys. levyllä. Bravo Eero Ainesmaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      17
      2393
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1261
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      70
      907
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      135
      848
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      45
      841
    6. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      59
      807
    7. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      42
      776
    8. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      44
      745
    9. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      164
      732
    10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

      Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
      Sinkut
      130
      684
    Aihe