Mun pupu Jellona on poika. Se tapas vähän aikaa sitten toisen pojan Artun (kani). Tappelua ei syntynyt. Yhtäkkiä Arttu alkoi nylkyttää Jellonaa. Se ei kerennyt kestää varmaan edes kymmentä sekuntia. No, miksi kirjoitan? Syy siihen on, että Jellona on alkanut kuljettaa koppiinsa jollain tyylillä purua ja heinää. Se on kuitenkin poika, koska sillä on kivekset... Tai jotkut sellaiset nahka pussit. Poika kuitenkin. Tämä tapahtuu yleensä yöllä enkä ymmärrä mitä se tarkoittaa?? Kokemuksia? Toivoisin pikaista vastausta. EIKAI SE KUITENKAAN TEE ITSELLEEN MITÄÄN HAUTAA?!? Jellona täyttää 2v joten tuskin. Toivottavasti vastaajia löytyy.
Poika tekee pesää
Räpitti
91006
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
On se hyvä, ettei vanhempasi suostuneet toiseen kaniin. Sinulle muistaakseni täällä joku aika sitten neuvottiin, ettet laittaisi kania vieraan pupun kanssa "kaverustumaan"!
Tämän vuoksi lapsilla ei pitäisi olla lemmikkejä, koska he pitävät aina vain oman päänsä, jos jotain ovat saaneet päähänsä. Tuossakin kokeilussa olisi voinut käydä tosi huonosti!
Muistaisin, että minulle sanottiin että toisen kanin kanssa voi kokeilla. Ja heti kun näin tapahtui heidät erotettiin.
Kokonaan teille muuttavaa ystävää suositeltiin, mutta vieraisiin kaneihin tutustuttamista kaverimielessä ei. Kaksi urosta voi tapella tosi pahastikin, joten teillä oli onnea matkassa. Toivottavasti tästä opit jotain ja jätät kokeilut jatkossa.
on ehkä sellainen joka on uros että naaras.
selitys voi olla että se selässä käyminen on tuottanu tulosta, ja kanisi saa poikasia.
Luulenpa että se on vaan joku hormoni juttu. Mutta mistäs sitä koskaan tietää. Olisihan sekin kokemus.
Kanille se ei tosiaan olisi mukava kokemus, kun lähtisit tietämättömänä poikasia hoitamaan. Järkeä mukaan! Toivottavasti on vain hormooneista kyse!
Jellona on poika. Näin viimeksi tänä aamuna sen pallit joten se on poika... Vai onko mahdollista, että kani on tyttö poika=kumpaakin?? Toivon että ei. Ja muuten. Tahtoisin tietää kauanko pojan pitäisi olla toisen selässä? Sillä se ei todellakaan kestänyt kauaa. Ei hätää. Olen lukenut jo tietoa.
munkin yks poikakani teki pesää täs yks päivä... _) kyplo hah joo sorry ei kuulunu asiaan, mut siis joo :)
siis just tollasta kaipasinki ja se on jo ohi:)kiitos vastanneille