TERVEISIÄ IISALMESTA

RAHA PUHUU.......TASA-ARVO KUOPATTU
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9049000
5365
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

tärkeys.

Olisi se nyt kummallista, jos tärkeiden ihmisten pitäisi kärsiä samalla tavalla kuin tavan pulliaisten.

Kaikki tajunnevat, että jonkun Ponssen pomon liikkuminen nyt on hitusen tärkeämpää kuin sen naapurin Reiskan.

Äänestä
  • Ja talosta löytyy juippia kuljettamaan ja tässähän kyse juuri eriaivoistamisesta ja perseen nuolennasta.
    Rahalla voidellaan ja kuten heti tajuaa ettei ajokiellot ole kaikille samat ,tutulla on juuri monen kuukauden ajokielto vaikka ammattissa tarvittaisiin korttia.
    No poliisiha ottaa kortit pois kertomatta asiakkaalle että asiakkaalla olisi mahdollisuus ehdolliseenkn ajokieltoon mutta se ei näytä kortin pois oton jälkeen onnistuvan normikansalaisella mutta tälläisellä Ponsse pomolla näyttää onnistuvan ,rahalla ja perseen nuolennalla näistä selvitään vai voiko asiaa muuten selittää.
    Hyi vittu mitä veljeilyä poliisilta ja kuten on moneen kertaan todettu niin poliisi on pahimman luokan veljeilijä.
    Sitten joku(kuten helsingissä ja suonenjoella ) vielä raiskaa alaikäisiä ..aika reilua sellaiselta johon kansalaisten ja LAPSIEN vielä pitäisi luottaa ja hommahan menee niin että kaikki samaa ammattia olevat ovat täysin samanlaisia ellein muuten todisteta..hyi helevetti oksettaa vieläkin
    Bodom on kanssa hyvä esimerkki miten asiat hoidetaan ,pannaan vielä samaan paketti Saaren tutkinta ja Paateron tajuton ylinopeus joka yritettiin painella villasella..vieläkö joku puhuu että laki on kaikille sama.

    Äänestä

Uutisessa mainittu tieliikennelain kohta tuli kyllä voimaan silloin, kun demari oli pääministerinä ja demarit yleensäkin hallitusvastuussa. Lieneekin sillon ajateltu niin, että jos joku demaripomo sattuisi narahtamaan, niin täytyyhän lakiin jättää porsaanreikä.
Niin, että turhaan siitä on poliisia syyttää, poliisi kun ei lakeja säätele, ellei sitten poliisipomo sympatiseeraa demareita. Toisaalta tuskin se Ponssen pomo on mikään demari.

Äänestä

Pillua baarissa ja poliilta erilaisen kohtelun...pienemmillä tuloilla ihan turha yrittää mitään veljeily hommia..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ajokietonsa kärsinyt kirjoitti:

RAHA PUHUU.......TASA-ARVO KUOPATTU
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9049000

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu