Ostokset Ayia Napassa?

Nainen23v

Ostimme mieheni kanssa matkan Ayia Napaan, lähtö 31.5. Olen nyt lukenut ja etsinyt tietoa kyseisestä paikasta ja lähes joka paikassa törmää siihen, että parasta on baarit, discot ja yöelämä. Toki olemme niistäkin kiinnostuneet, ja uimisesta, mutta haluaisin tietää ostosmahdollisuuksista ja yleisesti siitä onko keskustassa mitään muuta sitten kun niitä discoja?! Onko kauppoja, kojuja, matkamuistomyymälöitä yms? En ole mistään löytänyt tietoa shoppailumahdollisuuksista Ayia Napassa, toki ymmärrän ettei varmaan hirveästi ainakaan ole esim. Larnakaan verrattuna.

3

888

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • o

      siellä juurikaan ostosmahdollisuuksia ole. Matkamuistomyymälöitä löytyy ja muutama vaatekauppakin, mutta aika heikko tarjonta.

    • Napala

      Itsekin lähdössä Napaan elokuussa. Ymmärtääkseni ostosmahdollisuudet eivät ole kummoiset, mutta me meinattiin tehdä ostosreissu juuri sinne Larnacaan, jossa pitäisi löytyä shoppailtavaa :) Bussilla pääsee kuulemma helposti. Ja Finnmatkoilla on järjestetty ostosretki sinne myös.

      • Minea*

        Napassa on pikkuruinen ostoskatu, jossa on kaikkea tuttua turistitavaraa, mutta myös mm. esim. kauniita kelloja, joskus ihan ostettavia koruja ja jopa kenkiä ja laukkujakin. Suosittelen esim. Incredible Universea, joka sijaitsee lähes McDonaldsin vieressä - siellä on paaaaaaaljon kaikkea ihan inhimilliseen hintaan. Jos kävelette kohti Nissi Beachia vastaan tulee myös muutamia edullisempia liikkeitä, lähinnä gift shoppeja ja sen semmoisia, mutta välillä niistäkin tekee löytöjä (vrt. eräät kengät, jotka ovat keränneet ihailevia katseita useita kertoja ja maksoivat alle 15€). Kesä-heinäkuun vaihteessa alkavat alet Napassakin, eli silloin mm. kenkäliikkeet alentavat jo ennestäänkin edullisia hintojaan.

        Suosittelen kuitenkin kaikille lämpimästi shoppailureissua Larnacaan, jos ette esim. Nicosiaan jaksa lähteä. Larnacaan kannattaa napata bussi luostarinmäestä (vastakkaisella puolella on bussipysäkki varjossa) brittiravintolan puolelta, niin säästätte monta kymppiä. Aurinkoista matkaa molemmille :)!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1318
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      647
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      609
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      563
    5. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      559
    6. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      38
      529
    7. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      518
    8. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      512
    9. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      70
      511
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      176
      468
    Aihe