vielä sanoa sen, että kukaan ei saa minussa samoja tunteita aikaan kuin sinä. En usko, että voin koskaan kokea samanlaista tunnetta kehenkään muuhun ihmiseen. Kyllä minä itseni tunnen. Minä rakastani sinua, sinua, Vaikka sanonkin sen täällä.
Ihan sama, vaikka kulkisit säkki päälläsi, likasena ja kiukkuisena, uskon silti, että en voisi mitään muuta kuin viedä sinut pesulle ja kylpyyn, ruokkia sinut ja peitellä puhtaiden lakanoiden väliin. Haluaisin, että nukkuisit hyvin ja voisin keittää sulle puuroa ja kahvia ja katsoa, että sinä selviät!! Onko selvä?
Ihan sama, vaikka kulkisit säkki päälläsi, likasena ja kiukkuisena, uskon silti, että en voisi mitään muuta kuin viedä sinut pesulle ja kylpyyn, ruokkia sinut ja peitellä puhtaiden lakanoiden väliin. Haluaisin, että nukkuisit hyvin ja voisin keittää sulle puuroa ja kahvia ja katsoa, että sinä selviät!! Onko selvä?
Vastaukset 26
Vanhimmat
Unelmanaiseni. Niin mäkin.
Olen kyllä todella harvoin kiukkuinen,likainen kyllä joskus.
höpön löpö, jos tuo olisi ollut minun kohdalla noin, et olisi kahta kertaa vilkaissut...muuten jos kuulisin tuon suoraan purskahtaisin varmaan itkuun..
oliko sulla se kesälomatarjous vielä voimassa : ) vai erehdyinkö, tääl ois yks vähemmän kiukkuinen, ei niin rakastettava, nälkäinen, likainen ja just menossa nukkumaan, öitä
En aina tiedä puhutko ja kenestä mutta väsyttää kauheasti nyt, onneksi nuo unenlahjat on erinomaiset, kuten tiedät..hyvää yötä menen vielä ulos käymään...sitten pakko nukkua ajoissa. Öitä ja suukko
jos olet hän.... ;)
Ihana rakkaudentunnustus! Kerro tämä kasvotusten hänelle, ketä ajattelet.
Voi, tuollasta huolen pitoa moni varmaan tarviisi, ainaski minulla sellanen tilanne päällä että olis kulla tervetullutta toimintaa tommonen, jaksaisi paremmin kulkea kujilla,tarpoa tepsutella tätä elämän tietä.
Kirjoitit niin kauniisti. Toivon että saat huolta pitää hänestä joka noin syvät tunteet sulle on tuonut !
Koska aloittaja sanoi nuo sanat. Laitan myös omani tähän.
En ole loukkaantunut viesteistä. Tietysti olisit voinut ne sanoa minulle suoraan ihan itse ja siinä.
Vaikka poistin numerosi ja sanoin sen sinulle. Olet mielessäni.
Tiedän että sinä löydät minut, jos haluat.
Yhteisen kaverin kautta viesti riittää.
En minä mihinkään ole kadonnut.
Eikä se kiireestä ole kiinni, voithan tulla kellimään konepellille kun minä hommia teen.
Kaipaan juttujasi ja haluan tietää että kaikki on hyvin.
oishan se kiva jos toi joskus toteutettais, puolin ja toisin. vaikkei edes just nyt...
Kuulostaa todelliselta rakkaudelta :)
Onnea sinulle elämässäsi.
Toivottavasti saat haluamasi, niin minäkin toivon itselleni.
Kaipaamani on mies :)
"Ihan sama, vaikka kulkisit säkki päälläsi, likasena ja kiukkuisena, uskon silti, että en voisi mitään muuta kuin viedä sinut pesulle ja kylpyyn, ruokkia sinut ja peitellä puhtaiden lakanoiden väliin. Haluaisin, että nukkuisit hyvin ja voisin keittää sulle puuroa ja kahvia ja katsoa, että sinä selviät!! Onko selvä?"
Uskomattoman "häikäisevä" teksti ^^
Tuskin on olemassa ketään, joka tuota ei haluisi kuulla..
pysyä poissa edes yhtä päivää :D Voi Kieku riepu, olet siis tavallinen kuolevainen sinäkin :D
"Kiekupa ei malttanutkaan pysyä poissa edes yhtä päivää :D Voi Kieku riepu, olet siis tavallinen kuolevainen sinäkin :D "
Näin tässä taas kävi :/...tarkoitus oli vain vilkaista yhtä ketjua...se oli VIRHE :(
Puntti reenit jäi taas väliin...Huomenna EI JÄÄ !!
Muuten Ylivahva kehoni rapistuu lopullisesti..
en halua kuulla. Teen remonttia, nukun vähän ja joskus sammun vain niin uuvuksissa vaatteet päällä.
Siitäkös sitten herjaamaan.Ei se ollut Rakkauden tunnustus. Kahvia juon jatkuvasti koska se piristää. Kiitos vaan sekin on ajastimen nokassa.Sellainen ihminen joka välittää tulee kaveriksi eikä runoile täällä koska vielä tietää asian.
Niin ja olen nainen. Mutta naisen näköinen myös vaikka joskus korvia myöten kaikessa töhnässä.
Oma tupa, oma lupa.
Entä 40-kiloa ylipainoa yhtäkkisesti? Ei lähde pesemällä :=)
En häikäistyisi aloittajan tekstistä. Hän haluaa muuttaa sinussa kaiken, et kelpaa sellaisenaan likaisena.
tuntomerkit :D on vissiin treenikärpänen puraissut pakarasta isomminkin ja nyt se hinkuttaa aamusta iltaan tien päällä ja varmaan vetää sata vatsalihasliikettä ja nostelee puntteja muuten vaan kotona tietokoneeen ääressä tai tv:tä sivusilmällä kattellessaan.
Oih. kuvittelen jo miltä se näyttää ja tuntuu :b
"nostelee puntteja muuten vaan kotona tietokoneeen ääressä tai tv:tä sivusilmällä kattellessaan. "
Nostelen kyllä himassa...hyvin harvoin XD nykyään...S24: on vienyt turmiolle..ja masennus..
Joskus olen tiuhaan puntilla käynyt, siitä vahvuus on peräisin ..
Surkastunut olen kyllä niistä päivistä :/
Mutta silti kiree olen, kun vähän lihaksia jännittää :P
onpa ..vau.
Liikaa toistoa lyhyessä ensimmäisessä kappaleessa, en ihastunut.
paranisi tiivistämällä, mitenhän se menisi... "Näin ja tunsin juuri sinussa jotain erikoista, aina."
"Tunnen sinua kohtaan niin paljon, näillä tunteilla. En usko, että voisin koskaan tuntea tunteita tämän paremmin ketään tuntemaani ihmistä kohtaan. Kyllä minä itseni tunnen, minä, joka tuntee tunteitaan niin kuin tuntee."
Hyvin tehty muuttamatta sisältöä.
hyvä, muista käydä taas klikkaamassa peukkua tuohon aloitukseesi.
Voi olla, että jotkut tykkää siitä nähtävästi. Ei minun tarvitse. Enkä harrasta sitä muutenkaan. Mistä tämä peukkuvillitys ilmestyi?
jos niin kirjoitat. Ehkä sinulla on vielä mahdollisuus ruokkia, kylvettää ja peitellä rakkaasi.