varsinkin näin oli ennen vanhaan, varakas oli hyvä kristitty vaikka mammona olisi hankittu kepulikonstein ja kiskonnalla.
pullea lompakko tuo arvostusta lestoissa
kölli kuppanen
12193
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
en tiedä kepulikonsteista mutta kyllä nykyäänkin arvostetaan kristittynä varakasta tai korkean viran omaavia. no kukas se niitä arvostaa? en minä. myös hyvä muisti raamatunpaikoista tuo omia maallisia etujaan.
Eikä tarvii enää niin hyvää muistia , kuin että löytää etsimäänsä nopeasti.
Aivan samallatavalla uskovissakin , kun muissa kaikki vaan ei tiedä , katselin kerran kiirunassa , eräs kalju oli peitetty pienillä palmikoilla sivuilta ristiin , ja paljolla hiuslakalla jäykistetty (kysymyksessä oli mies) vaikka
en pidä sitä syntinä , niin se on tekoa kuitenkin , eli mies ei ollut tyytyväinen Jumalan harventavaan tekoon.-
Kepuli konsteja , ovat esimerkiksi kiinteistö alalla , saadut suuret voitot , ajattelematta kuinka ostaja ,
tulee toimeen sen jälkeen kun myyjä on krinannut hinnan niin ylös kuin vain voi. Ahneus.
On kyllä tuska kattoa semmosta säälittävää joka yrittää epätoivoisesti peittää kaljuaan tai yrittänyt värjätä hiuksensa ettei harmaat hapset näy. (Kit Garson sanoi että harmaat hapset on vanhurskaan kruunu)
olen myös lukenut ... Tex sanoi , lähdetään vanha huuhkain.
He oli hyviä kristittyjä, he passitti paljon porukkaa helvettiin , jälelle jääneet oli sitten parempia.
Epäjumalan palvelusta , vaikka se heti olisi Kristittyin käytössäkin. epäjumalan palveluksesta on
määrätty Rangaistus 1. käskyn selityksessä .
Ei sadantonnin auto ole syntiä eikä turhamaisuutta,eikä ainakaan maailmallisuutta koreudesta nyt puhumattakaan,sitä on liian löysä huivin solmu,tai housut naisella.
ja syntistä, on isot luomurinnat ja hemaseva peppu naisella. ;)
Kerran eräältä nuorelta lääkäriltä , miksi miehen tekee mieli koskettaa noihin rintoihin
ja hemaisevaan peppuun , ei tiennyt suoraa vastausta , lupasi ottaa selvää asiasta
sitten tiemme ei taas kohdanneet, ja asia on unehtunut .
Kaksi vanhaa pappaa , istui puiston penkillä , hetkenpäästä toinen kysyi , vieläkö
muistat kun ajoimme tyttöjä takaa , joo sanoi se toinen mutten muista miksi .
Kysyppä niiltä kouria papeilta, jotka rippileireiä, kotioloissaan, synnintunnoissaa olevia nuoria alaikäisiä kourivat ja hyväksikäyttävät Jeesuksen nimeen... mitä sanoppa vaan....
Ollaan suuren omaisuuden hankittu syntistenkin ihmisten kustannuksella, Sitten olla niin Jumalan lapsia ja kirkassilmäisiä uskovaisia. Voi helvetti en muuta sano! Kiitos serifii että poistat tämän viestin,kruunaat oman kunniasi toisten uskovaisten silmissä.
ivaat?