Piilottelisiko Jeesus Jumalan valtakunnassa

sen sisällä tapahtuvaa pedofiliaa?

Uhraako Jumalan valtakunta Jumalan lapsia ja nuoria, jotta sen kulissit pysyisivät korkealla?
286
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jeesus halusi aina totuutta. Totuutta salatuimpaan saakka. Fariseukset ja buplikaanit halusivat julkisivujen olevan kunnossa, julkivivuilla oli luotu valta-asema ja saavutetuista eduista ei luovuta! Kysymys on vallasta, häpeästa ja pelkuruudesta.

Äänestä

http://fi.wikipedia.org/wiki/Moolok

Raamatussa kielletään lasten uhraaminen Moolokille. Myöskään seurakunnalle ei saa uhrata lapsia suojelemalla pedofiilejä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyselijä.-. kirjoitti:

sen sisällä tapahtuvaa pedofiliaa?

Uhraako Jumalan valtakunta Jumalan lapsia ja nuoria, jotta sen kulissit pysyisivät korkealla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu