Mutterit ihan vitun tiukalla!

Hei kertokaaas vähän miten ihmeessä saan esim pakoputken pois mopostani kun yritän normaalilla kulma avaimella sitä ottaa niiin tuntuuu että avain katkee ennen kun ne ruuuvvit lähtee irti?! mikä avuksi tähän?
2167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Oliskohan ne ruuvilukitteella kiinni? Kokeilepa lämmittää niitä kuumailmapuhaltimella, jos on lukitetta niin pitäis lähteä.

Kato kans ettei se avain ota kiinni mihinkään ylimääräiseen.

Äänestä
  • ruuvilukitteella kiinni, kunnon umpi lenkki avain käyttöön, sopivan kokoinen, se on avaimen heikkoutta jos avain ei kestä, tai jos on hyvä, sopiva hylsy niin varteen hieman jatkoa esim jostain putkenpätkästä, varottava ettei mutterin kulmat pyöristy jos joutuu kauankin nyhjäämään mutterin kans.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ruuuuvviperkele!! kirjoitti:

Hei kertokaaas vähän miten ihmeessä saan esim pakoputken pois mopostani kun yritän normaalilla kulma avaimella sitä ottaa niiin tuntuuu että avain katkee ennen kun ne ruuuvvit lähtee irti?! mikä avuksi tähän?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu