Lintu laulaa...

ai, se onkin minun sydämeni!
Paistaako aurinko? Ei, muuten on mieleni lämmin.
Hymyilen jonossa etuilijalle, höpötän kadulla kulkijalle.
Hukkasin kympin, eipä haittaa yhtään...

Mikä kumma minua vaivaa, täytyiskö tästä tohtorille?
2233
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

sä olet rakastunut, siihen mitään lääkäriä tarvita vaan lemmenrohtoja :)

Äänestä
  • vai onko kestettävä vaan, entä jos pahenee?
    Unihäiriöitä jo on, eikä ruoka oikein maistu yksin...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


greenshell kirjoitti:

ai, se onkin minun sydämeni!
Paistaako aurinko? Ei, muuten on mieleni lämmin.
Hymyilen jonossa etuilijalle, höpötän kadulla kulkijalle.
Hukkasin kympin, eipä haittaa yhtään...

Mikä kumma minua vaivaa, täytyiskö tästä tohtorille?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu