Kanarian uloste vihreää?

stressaantunut?

Niinkin ihana aihe, mutta pitäisikö minun huolestua kun kanariani uloste on vihreää? (muuten ihan normaalia, mutta väri on vihreä)
Muuten lintu näyttäisi voivan ihan hyvin, hyppelee ja lentelee häkissä sinne tänne ja yrittää keksiä mikä/kuka joutuu seuraavaksi vandalismin uhriksi. Laitoin sille vielä ihan vain varmuuden vuoksi lämpölampun häkin toiseen päähän, joskaan lamppu ei pienen tutkimisen jälkeen kiinnostanut, mitä nyt lauleskelee enemmän, kun valoa tuli. :) Se myös syö hyvin, muttei ole saanut mitään vihreää ruokaa (salaatti, kurkku...) pariin päivään, joten ruoasta se tuskin johtuu?

Mainitaan nyt vielä, että eilen sitä kävi pällistelemässä muutamia ihmisiä, joten voisiko kyseessä olla vain stressin aiheuttama 'ripuli'?

1

533

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • maybe...

      Se voi olla stressaantunut, mutta se on voinut syödä jotakin sopimatonta. Jos teillä pidetään esim. sanomalehteä häkin pohjalla, on lintu voinut sitä maistella. Tai jos siemensekoitus jolla sitä ruokitaan ei sovi sen vatsalle voi mennä vatsa kuralle. Eläinkaupan kassalla kannattaa mainita ongelmasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2240
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      853
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      825
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      806
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      531
      749
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      75
      674
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      600
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe