Suolakammioihin, reumahoitoloihin, paikkakuntasi kultturelliin, lastesi luokkaretki-rahastoon tai ihan mihin vaan, josta on jotain hyötyä mikäli et tuolle 230e parempaa käyttö keksi.
YLE on TURHUKE. YLE on rasite. YLE ei paljoakaan hyvää mieltä rahoilesi anna, varsinkaan jos makuusi kuuluu pornoa, auton tuunaus tai heavy metal, jotka myös ovat turhukkeita.
Antakaa se 65/snt päivässä
keskoskaappeihin
1
261
Vastaukset
- autovero on TURHA
TV maksun voi valtio HOITAA ja ottaa vaan uutta VELKAA, kun se on niin halpaa. Silloin jos hoitas vaikka koko kansalle luvat LAINALLA, niin ei olis koskaan huolta kellään. Tosin se koneisto joka vahtii maksuja ja ne jannut jotka kulkuttaa oville on turhia kuluja. Kenkää niille ja lainaa ei tarvita niin paljon.
Ennen masennus oli IN, mut nyt laina on IN.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1265646
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai974857Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1404814Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3932390- 1312320
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv21997- 1091886
- 2561617
- 3821363
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.601213