Vähän huolettaa,et koskahan keikka ohi kun etelän suuntaan viimenen juna lähtee n.klo 23.00 ja tuntuu aika kiven alla olevan koko Tampereella hotellimajotusta saada tai ainakin netissä kun hakee hotelleja,niin jokainen ois täynnä.
kesto
mt
3567
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kyllä vaan on paskaa, koska viimeiksi ollessani Iron Maidenin keikalla jouduin lähtemään kesken konsertin.
Vahingosta viisastuneena kun sain vihiä, että ACDC tulee keikalle varasin jo talvella hotellimajoituksen.
Nyt on ehkä liian myöhäistä neuvoa, mutta vastaisuuden varalle kun tulee joitakin kuumia nimiä Tampereelle Ratinaan konsertoimaan, niin varaan heti alustavasti hotellihuoneen.
Senhän saa perua jos peruu riittävän aikaisin eikä konserttireissua tulekaan niin hotellihuoneen peruuttamisesta ei peritä maksua.
Entä onko mahdoll. poistua bussilla? Muistaakseni jokunen bussi ainakin stadin suuntaan ajaa joskus aamuyöllä.
menee joskus 4.40 aikoihin...
Menkää pyörällä tai kävellen!