Kahden parsonin omistajana (Uros 6v, narttu 5v.) , olen alkanut harkita kolmannen koiran tuomista laumaan, ja kyseessä olisi amstaffi uros. Onko kellään kokemusta amstaffi urospennun tuomisesta terrieripitoiseen laumaan jossa on jo ennästään 1 uros? Kiitos kaikille asiallisesti vastanneille ja jakakaahan kokemuksianne :).
Parson ja amstaffi
Ärri
1
204
Vastaukset
- luonneee
kuitenkin koirien koossa on niin paljon eroa. itse en suosittele, koska amstaffi on erittäin voimakas ja koirista kokeneena tiedät varmasti, että valtataistelu tulee..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t897199- 353811
- 453400
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402542- 412332
- 2082326
- 1232226
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292139Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241878- 401789