4-tahti

onko4-tahtiset rjoitettu yleensä jotenkin... kun ajaa kevyellä kuormalla menee hyvin mut yks päällä ajaa niin alkaa räkiin. muuta konstia kuin puottaa kaasua
2250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Juurikin näin, urheilullinen äijä ajo jää näillä ajamatta. potkurin haukatua ilmaa pärähtää rajoitin päälle ja taas haetaan vauhtia alhaalta.

Lähinnä vetouisteluun Buster nimisiin käymälöihin tarkoitettuja muuttolintu peloittimia.

Äänestä

Kyllähän ne on. Siinä 6200-6400 kierroksen kohdalla kytkeytyy ylikierrosten rajoitin. Voihan se vika olla myös sähköpuolella jos räkii. Vaihda tuuman jyrkempi potkuri

Äänestä

Kommentoi aloitusta


evikka kirjoitti:

onko4-tahtiset rjoitettu yleensä jotenkin... kun ajaa kevyellä kuormalla menee hyvin mut yks päällä ajaa niin alkaa räkiin. muuta konstia kuin puottaa kaasua

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu