Mikä kuvausohjelma peleihin

wete

Mitä kuvausohjelmaa suosittelisitte, että sil vois kuvata hd tasoisia laadukkaita videoita tietokoneen näytöltä? Ei mikään hypercam 2 ainakaan kelpaa. Joku parempi!?

23

1871

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • algotruusunen

      camstudio sitten.

    • lwefjh lhlnvl nhrl

      Taidat tarkoittaa kameraa.

      • waetaw

        Ohjelmaa tarkoitan. Camstudio on mut onko viel parempaa? Mitäs camstudios vois säätää asetukset ettei lagaa, mut ettei kuvakaa nopeutuisi? Ja onko tietoo mistä videonmuokkausohjelmasta mistä sais hd kuvana tallennettua?


      • en kerro kuka olen
        waetaw kirjoitti:

        Ohjelmaa tarkoitan. Camstudio on mut onko viel parempaa? Mitäs camstudios vois säätää asetukset ettei lagaa, mut ettei kuvakaa nopeutuisi? Ja onko tietoo mistä videonmuokkausohjelmasta mistä sais hd kuvana tallennettua?

        voit käyttää bandicamia hd-kuvauksiin


    • maxztheking

      käytä fraps ohjelmaa sillä saa kuvattua peleistä videoita

      • HildaJM

        Mutta vaan 10 sec, ellei osta


    • datadoki

      käytä fraps ohjelmaa sillä saa kuvattua peleistä videoita

    • datadoki

      käytä fraps ohjelmaa sillä saa kuvattua peleistä videoita

      • awettwe

        No kerropa miten sil saa ku missää ei lue siel et "record" ja sehän viel maksaa?? Oisko mitään ilmaista ?


    • Pekuq

      WeGame on ilmainen, äänetkin toimii. Mulla on vaan ongelmana mustat reunat. HD kuvanlaatua saa jos ostaa premium accountin.

    • Youtubehaccer

      Kerokaapa vielä jotakin muita koska oon kokeillu Bandicamia,Frapsia,XFireä Ja Camtastudiota. Frapsissa ja bandicamissa liian lyhyt kuvaus aika xFireä en osaa käyttää ja Camtastudio on epä luotettava :D Joku jossa on ainakin 20min kuvausaikaa.

    • jonttu10

      FastStone Capture sillä saat kuvattua 30päivää

    • esjonne500

      entä onko jotain parempaa ku xfire

    • ajssf

      Kokeile obs

    • hmmm...

      Bandicam on aika hyvä.

      Fraps myös, mutta jos demoversiolla kuvaat, saa Bandicamilla kuvattua 10 kertaa pitempiä videoita.

    • sdwe4444

      OBS,,ei lisättävää

    • hmh.

      Bandicam on aika hyvä.

    • MR Are 101

      Mul OBS kuvaa vaa 3 sekkaa :(

    • fghj00

      Dxtory on myös sieltä parhaimmasta päästä, koska siinäkin voi käyttää useimpia erilaisia codekkeja ja niiden asetuksia voi sitten myös säätää omien vaatimuksien mukaiseksi, eli tällä pelivideo kaappaus softalla ehkä paremmat edellytykset löytää omalle pelikoneelleen juuri ne kaikkein parhaiten toimivat codekit ja asetukset.

      OBS on ilmainen, mutta hyödyllisempi lähinnä muussa. Mutta riippuu monasti siitäkin, että millaisilla masiinoilla näitä käytetään - Jollain toimii kuin unelma ja jollain taas ei.

    • Snapsittelija

      Jos Mac:iä käyttää niin sille löytyy sellainen erittäin toimiva mutta maksullinen nauhoitus-softa ku Snapz Pro X

    • lololololol

      kuvatkaa puhelimella :)

    • älä-tee-turhaan

      Ei kukaan halua katsella pelivideoita YouTubesta.
      Niinpä niitä on turha tehdäkään.

    • koirantomaati

      en tiiä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      68
      3198
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1851
    3. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      111
      1740
    4. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      224
      1249
    5. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      129
      1048
    6. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      99
      992
    7. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      60
      944
    8. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      67
      926
    9. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      84
      869
    10. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      6
      865
    Aihe