Apua tv:n, digiboxin ja DVD:n yhdistämiseen

Pystyykö tv:n, tallentavan digiboxin ja DVD:n yhdistämään sillä tavalla että DVD:tä katsellessa pystyisi volumia muuttamaan digiboxin kaukosäätimestä? Miten?
1406
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eipä pysty. Yleisesti, jos systeemissä on mitään muuta kuin TV ja digiboksi, kannattaa boksin volyymi pitää aina täysillä ja säätää volyymia TV:stä. Hanki yleissäädin. Niitä saa ihan kympilläkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


moitaasvaan kirjoitti:

Pystyykö tv:n, tallentavan digiboxin ja DVD:n yhdistämään sillä tavalla että DVD:tä katsellessa pystyisi volumia muuttamaan digiboxin kaukosäätimestä? Miten?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu