mul on tollanen derbi extreme, nii siin on vakio välit 12/65. Enkä haluis, kun etu rattaan vaihtaa. Ni mikä kannattaa laittaa eteen jos haluu ainakin kulkemaan sen 60km/h max?
Kertokaas väleist
Extreme69
5147
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Hommaat vaan vaikeuksia itsellesi, pidä moposi mopona! Lue ensin vakuutusehdot omasta vakuutuksestasi ja mieti vielä kaksi kertaa. Jos et ymmärrä lukemaasi, käy omassa vakuutusyhtiössäsi kysymässä asiaa, että miten he suhtautuvat moposi nopeuden muuttamiseen. Lue myös tuolta www.käännäpää.fi asiasta!
Hanki plöfplöf elämä. Missä kohtaa viestiä sanottiin, että sillä ajetaan liikenteessä? :D
Jos joku on niin pönttö, et kuvittelee jonkun ajavan vaan suljetulla alueella derbi extremellään jonka virittelee, nii jooooo:D Ei tasan tarkkaan ajele, en tiedä yhtää semmosta kuskia joka ajelisi vain suljetulla alueella viritetyllä derbillää tai jollai muulla kalliimmalla mopolla.
Mulla on kyllä elämä ja vieläpä tiukasti omissa käsissä, mut yhdelläkään moponvirittäjällä, joka ajaa näillä laittomuuksillaan liikenteessä ei sitä sitten olekaan.
Laita nii iso etee kun löydät joku 15 vaikka. Sillon kyllä kiihtyy ja vääntää luumusti jos laittaa sellaset välit vakioo, että vaa kulkee.
Vääntämään banaanisti...