Muistinmenetys

Mitä paljon pitää ryypätä että saa muistinmenetyksen.
Itse en ole tällaista koskaan kokenut, eli siis en ole ollut kovassa kännissä.

Liittyykö muistinmenetys yleensä sammumiseen vai voiko se tulla vaikkei sammuisikaan?
En ole koskaan myöskään sammunut
1437
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Se riippuu ihmisestä.Mutta itsellä menee muisti vain osalta iltaa.Että jotain tapahtumia muistaa heti kun herää,toiset palautuvat usean tunnin päästä ja loput sit jää unholaan.Pitää olla kovassa kännissä että näin käy.Minulla siihen riittää 10 kaljaa baarissa kossubatteryä ja pari tequilaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dfgdfgdfgdg kirjoitti:

Mitä paljon pitää ryypätä että saa muistinmenetyksen.
Itse en ole tällaista koskaan kokenut, eli siis en ole ollut kovassa kännissä.

Liittyykö muistinmenetys yleensä sammumiseen vai voiko se tulla vaikkei sammuisikaan?
En ole koskaan myöskään sammunut

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu