Olen jo hyväksynyt sen

että annat arvostusta, minun ohitseni. Olen hyväksynyt että annat huomiota, minun ohitseni.

Luulit että minä tulen kerjäämään huomiotasi, niin ei käynyt.

Tiedätkö olen ennenkin ollut vastaavassa tilanteessa, ja katkaisin kylmästi välit
17523
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

ala-arvoista käytöstä häneltä. No, välien katkaiseminen lienee ainut ja hyväksytty ratkaisu

Äänestä

huokuu kalsea, kylmä tunteettomuus. Äkkiä pois tästä, lämpöiseen, vastaanottavaiseen kainaloon, heips.

Äänestä

vielä haaskaat ajatuksiasi...Äkkiä eroon. Älä edes katsettasi häneen tuhlaa. Pelkkää säälittävää alistamista. Ei hän ainakaan susta ole välittänyt tipan tippaa

Äänestä

arvostavasti, tervehtinyt, katsonut silmiin, toivottanut hyvää lomaa jne. Ja hän kohtelee sinua kuvailemallasi tavalla, niin on täysi oikeus katkaista välit Et menetä paljoa! Toivottavasti hän löytää uuden "rakkaan" (lue uhrin)

Äänestä
  • Näin toimin. "Tuen" häntä uuden rakkaan löytämisessä. Katkaisen välit tyylikkäästi ja tunteettomasti.

    Eihän tällaiseen ihmiseen voi olla tunteita.

    Äänestä

  • puhunut edes. jotain ihme sanatonta viestintää josta kukaan ei tajua mitään tai tajuaa jokainen omalla tavallaan.

    mitä ohiarvostusta se on jos puhun vanhojen ytävieni kanssa joitten kans mulla on paljon yhteistä historiaa takana. kun ei naimisissa todellakaan olla, niin saan puhua heidän kanssaan!

    en minäkään toisten frendei valitse, huom. saavat olla miten bimboi tahansa.

    Äänestä

mikä teitä vaivaa?

Äänestä

anneta oikeassa elämässä? Jos ihminen tarvitsee kannustusta, eikä silloin ole oikea hetki sitä antaa. Tai kun toinen on alamaissa, on aika häntä silittää ja tukea? Ilossa ja onnistumisen hetkellä kumpikin iloitsee? Huomiota tai arvostusta ken enempi ansaitsee kuin se tärkein ihmimen, ja kenelle sitä enemmän pitäisi antaakaan?!

Äänestä

niin et edes tajua yhtäänn kuinka paljon pidän susta. itse kielsit olemasta tekemisissä. sait mitä pyysit.

Äänestä
  • olla mahdollista et olet käsittänyt väärin tämän, että hän olisi pyytänyt olemaan olematta tekemisissä ?

    Äänestä

  • en ole ap kirjoitti:

    olla mahdollista et olet käsittänyt väärin tämän, että hän olisi pyytänyt olemaan olematta tekemisissä ?

    erehdy siitä mitkä kovat ehdot mulle aika paskamaisesti luelteltiin. ja et kyseinen tyyppi ei halua omii huonoja/ärsyttäviä puoliaan myöntää. ollenkaan.

    Äänestä

  • totta toinen puoli kirjoitti:

    erehdy siitä mitkä kovat ehdot mulle aika paskamaisesti luelteltiin. ja et kyseinen tyyppi ei halua omii huonoja/ärsyttäviä puoliaan myöntää. ollenkaan.

    ehdot sulle lueteltiin ja kuka ja missä? Ja miksi se oli paskamaista?

    Äänestä

tärkeä alunperinkään. Anteeksi suorasukaisuus. Mut sille kaikkein tärkeimmälle se arvostus ja huomio annetaan, ei hänen kavereilleen eikä kenellekään muulle. Ilmeisesti teillä ei ole toiminut keskinäinen vuorovaikutus, ette tunne toisianne, ettekä ole "yhtä" Olette kaksi kilpailevaa ihmistä. Toinen pelkää että toinen saa jotain "hyvää" aikaiseksi, ja tahtoo sortaa toisen. No kaukana rakkaudesta.

Äänestä
  • voi, kuinka ihana, kun hänellä vihdoinkin on se tärkeä ihminen elämässään , joka on rinnalla hyvinä ja heikkoina hetkinä.Jota hän arvostaa ja rakastaa, enemmän, kuin mitään muuta maailmassa.
    Eihän se ole keneltäkään pois, jos puolustaa omaansa.

    Äänestä

  • toisesta osapuolesta en olis ihan yhtä varma. no, vanha juttu jo,,enkä haluis enää kaivella.

    Äänestä

  • ex kaveri kirjoitti:

    voi, kuinka ihana, kun hänellä vihdoinkin on se tärkeä ihminen elämässään , joka on rinnalla hyvinä ja heikkoina hetkinä.Jota hän arvostaa ja rakastaa, enemmän, kuin mitään muuta maailmassa.
    Eihän se ole keneltäkään pois, jos puolustaa omaansa.

    milläköhän äänensävyllä tämä on sanottu??

    Äänestä

  • . kirjoitti:

    milläköhän äänensävyllä tämä on sanottu??

    Lempeällä äänensävyllä.
    Sain takaisin oman herkän itseni.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sitä saa... kirjoitti:

että annat arvostusta, minun ohitseni. Olen hyväksynyt että annat huomiota, minun ohitseni.

Luulit että minä tulen kerjäämään huomiotasi, niin ei käynyt.

Tiedätkö olen ennenkin ollut vastaavassa tilanteessa, ja katkaisin kylmästi välit

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu