kulta

elämästäsi,tunteistasi...
25621
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Jos olet mun J niin sinua ajattelen. En mitään muuta enää osaa tehdä.

Äänestä

sun kulta?

Äänestä

huomenna ,olen melko väsynyt ,ottaa voimille kun en löydä sua.

Äänestä
  • tunnisteita et löydettäis.

    Äänestä

  • et laita kirjoitti:

    tunnisteita et löydettäis.

    ei hän reagoi niihin mitenkään.

    Äänestä

  • ettänäin. kirjoitti:

    ei hän reagoi niihin mitenkään.

    selvästi. Minä en ainakaan aina jaksa vastailla, jos en ole ihan varma.

    Äänestä

  • joku sivusta* kirjoitti:

    selvästi. Minä en ainakaan aina jaksa vastailla, jos en ole ihan varma.

    välitä enää,tunnisteet ovat olleet aika selkeet.

    Äänestä

  • ´-ed kirjoitti:

    välitä enää,tunnisteet ovat olleet aika selkeet.

    Oletko varma että hän edes on tällä palstalla? Oletko kysynyt ihan livessä? Älä vielä luovuta!

    Äänestä

  • ettänäin. kirjoitti:

    ei hän reagoi niihin mitenkään.

    tai ulkoilemassa?

    Äänestä

No mä kerron katsovani jääkiekkoa ja samalla pohtivani paria eilisillan ketjua. Mä jotenkin pelkään tätä palstaa. Tänne liittyy äkkipikaisuutta ja myöskin väärinkäsityksiä. Mietin myöskin aitoa ja puhdasta rakkautta.

Äänestä
  • kärsivällinen. :( Neiti nenänen on ollu tooosi mahdoton, noinniinku yleisesti ..

    Äänestä

  • yritin olla kirjoitti:

    kärsivällinen. :( Neiti nenänen on ollu tooosi mahdoton, noinniinku yleisesti ..

    Älä musta huoli, en ole vaivaksi :) Olen kylläkin parempi ystävänä kuin kaverina, mutta jos niin haluat niin sen mukaisesti sitten :)

    Äänestä

  • yritin olla kirjoitti:

    kärsivällinen. :( Neiti nenänen on ollu tooosi mahdoton, noinniinku yleisesti ..

    ihmettelen kyllä, että miksi sanot noin. Kun en ole ollut ainakaan live-elämässä sun vaivoina, niin täälläkö sitten luulet? En ole kuin vastannut silloin muutama päivä sitten. Niin ja ne asiat, jotka ovat ajatuksiani vallanneet, ovat paljon laajempia juttuja kuin joku yksi ihminen tai toinenkin. Paljon laajempia teemoja

    Äänestä

  • yritin olla kirjoitti:

    kärsivällinen. :( Neiti nenänen on ollu tooosi mahdoton, noinniinku yleisesti ..

    Kuka on Neiti Nenänen??

    Äänestä

  • ?? kirjoitti:

    Kuka on Neiti Nenänen??

    se voisin ehkä olla minä :)
    En ole kirjoittanut tähän ketjuun mitään muuta.

    Äänestä

  • Neiti Nenänen ? :) kirjoitti:

    se voisin ehkä olla minä :)
    En ole kirjoittanut tähän ketjuun mitään muuta.

    ja minäpä luulin että minä ;) Vastaisipa vielä.

    Äänestä

kerron jotakin. Kävin tänään mökillä ja istutin kaksi omenapuuta. Laitoin riippumaton männyn ja koivun väliin ja seurailin poutapilviä ja sinitaivasta. Keräsin pihalta risuja kokonpohjaksi ja nostin kaivosta raikasta ja kylmää vettä juotavakseni.

Kerro sinäkin jotakin:)

Äänestä

en ole kuullut susta pitkään aikaan mitään.

Äänestä
  • ..enpäs tiedä meneekö näinkään, ja pah, sinnepäinkään..ja kuinkas tarkoitetukaan lie, tää tie ja onko tarkoitusta, sattuman soppaa hämmennetään ja kauhotaan .

    Äänestä

Mulla ei ole tällä hetkellä mikään erityisen raskas elämä, vaikka niin vois jopa luulla. Päivät sujuu sukkelaan ja olen jopa vakavasti otettava uudella alalla. Paljon yhteistyötarjouksia. Ei mulla ole hätää kun en päästä alitajuisia impulsseja liikaa päättämään miten mihinkin reagoidaan vaan mietin asioita. Mä kasvan vaikka joskus tekee mieli räyhätä. Puollusta tai pakene on ne yleisimmät rektiot ja elämä on opettanut että pitää puollustautua. Sitä pitää hillitä. sorry nyt tää vuodatus ja helvetin langaton näppis joka ei toimi kunnolla :)
ja tuliko kirjoitusvirheita jos tuli niin eip voi mitään.

Äänestä
  • Olen avautunut ja kertonut liikaakin ajatuksiani/tunteistani, tyhmyyksissäni. Aiheutin vain mieliharmia en muuta.

    Äänestä

.... miehelle jota rakastin palavasti, tiedän etten voi koskaan nukkua hänen kainalossaan.
Hänellä on toinen ja se satuttaa minua...joten olen hiljaa ja hiivun pois hänen elämästään pikkuhiljaa.
Aika haavat parantaa...sanotaan.

Äänestä

elämäni on ollut yhtä raadantaa ja pahemmaksi näkyy muuttuvan iän myötä :(

Äänestä
  • koita saada vähän kivoja lepohetkiä väliin.

    Mullakin joskus tuntuu luissa asti. Mut nyt on taas ihanaakin kun on kesä ja join äsken peräti
    siiderin;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kerro jotain kirjoitti:

elämästäsi,tunteistasi...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu