Tiina täälllä moi
zonta
14480
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
"Kauppaa ei käydä Saxobankin kautta. Kauppakumppania/kumppaneita ei
julkaista"
intohimoinen länkkäri ainakin rahojen suhteen:D
Tiina nimen kuuleminen tai näkeminen saa minut aivan herlle, niinsanotusti toisitaitoiseksi, on hiono nimi toivottavasti käytetään oikein.
"Moi Jäsen X!
Univ. of Michigan julkaisi odotuksia paremman talousraportin klo 18:00
suomen aikaa ja analyysimme antoi välittömän myyntimääräyksen"
Micgiganin luottamusindeksi kyllä on tähän päivään asti tullut klo 17:00 Suomen aikaa
USA:n Michigan-luottamusindeksi, toukokuu (ennakko), ennuste 73,5 (klo 16.55)
http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/tiedotteet/kalenteri/
Eli sitä aletaan kytätä 16:55,mutta se tulee noin 17:00 Suomen aikaa mitähän micigania Hannu on tossa katsellut:D
Hannu olis voinut tehä ja vieläpä voitollista valuuttakauppaa kun ei hän tajua etes milloin tulee talous data ulos on siinä meillä oikein maisteris mies:D
Hannu-Tiina kirjoitti
"Jäsenistössä löytyy ihmisiä laidasta laitaan. Viimeisin jonkinasteinen
ihmettelyn aiheeni oli, kun jäseneksi liittyi suomalainen
paikallisosuuspankki. Jäsenistössä on tuomareita, lakimiehiä,
tilitoimistoja, sijoitusalan ammattilaisia jne. Skeptisiä ihmisiä löytyy
aina, asiaan kuin asiaan. On mielestäni aivan turhaa ja omien resurssien
haaskausta taistella "tuulimyllyjä vastaan" ja vakuutella jollekin
systeemiä. Se joko aukenee ja vakuuttaa tai sitten ei."
Mielestäni tuo on rehellisen miehen puhetta, "se joko aukenee ja vakuuttaa tai sitte ei". Jatkoahan on seurannut "tehtiin ei tehty valuuttakauppaa", "aukeaa ei aukea" "myäntänyt ei myöntänyt mitään" ...
kun siellä treidailet niin kato sä USA:n Michigan-luottamusindeksi klo 18:00 minä katson sen jo 16:55
Suomen aikaa
että on myös poliisimies mukana, mutta kun tuottoa alkoi tulla mukavasti jätti poliisin hommat
sama juttu eräällä parturilla, jätti kokonaan tukan leikkuut ja muutti thaimaan viidakkoon, kun tuotot nousivat miljoonaluokkaan
nimiä ei mainita sillä jäsenten yksityisyys ja tietoturva on ensi sijalla aina
että on myös poliisimies mukana, mutta kun tuottoa alkoi tulla mukavasti jätti poliisin hommat
kuules,siellä on porukkaa niin ministeri tasolta kuin suomenpankista ja korkealta muutenkin ja
SIINÄ YKSI TÄRKEIN SYYMINKÄ TAKIA TUTKINTA VAAN VENYY,ETTEI NIMET TULISI JULKI ??????
Hei Columbo/tienauslaiset voitko vastata kysymykseen?
Kun täällä kirjoitetaan,että WinCapita on pelkkä kirjapitoalusta,että WinCapita ei ole tehnyt valuuttakauppaa niin niin kuka ne valuuttakaupat sitten teki?Tätä varmaan syyttäjäkin ihmettelee?
kun jos te väitätte,että joku kolmas taho on ne
tehnyt niin miksi pitkittää asiaa?Kuka ne "valuuttakaupat" teki..Oikeudessakin tämä olisi hyvä teidän puolustuksenne esittää muuten tämä on pelkkä läpihuuto juttu.Niin arvuuttelit,että koskahan on esitutkinta valmis?No Hannun ja neljän muun osalta se on valmis,mutta KRP;lle tulee kesälomat sun muut joten voipipa siirtyä syksyyn.
Onhan siellä se naapurin seittemännessä kerroksessa asuva suomenpankin siivooja ja se yks kaveri, joka esiintyy presidenttinä aina kun pääsee sieltä "laitokselta" ulos. Parree tosiaan olla ihan tutkimatta, ettei maan ulko- ja sisäpolitiikka mee ihan uusiksi.
Siis teidän pitäisi pystyä kun haaste käräjille tulee,että mistä ne "valuuttakaupat tuli mistä tuli tulo?"
Tähän pitää käsittääkseni olla valuutanvaihtajalta raportit käydyistä kaupoista ja niitä teillä ei ole
joten juttu on selvä ponzi!wincapita,vaan pyöri uusien jäsenten rahapanostuksilla eli sitä tulonlähdettä ei muuta ole.
Hannu oikein eli siellä Ruotsissa jos ei kerta olis jemmaa?