YLE on pienen erikoisuuksia tavoittelevan ryhmän kanava, eikä ole moraalisesti oikein, että näiden vasemmistovihreiden hippien harrastetoimintaa rahoitetaan koko kansan rahoilla. Nykyaikana ihmisen pitäisi pystyä valitsemaan palvelun jonka se itse haluaa. Ylen sivistävä ohjelmatarjonta on aina tullut vain Venäjältä ja vanhoista itäblokin maista, eikä se ole koskaan ollut uskottavaa. Hyvänä esimerkkinä pakkovenäjän piilosyöstötä ihmisille on ensyklopedia, jossa venäläinen opettaa meitä eurooppalaisia eurooppalaisista suurmiehistä. Ohjelmahan on tarkoitettu heille itselleen koska kommunismin pimeiden vuosien takia heillä on aukko sivistyksessä.
YLE ei ole koko kansan kanava
10
410
Vastaukset
- tämä vuodatus
oikein tarkoitti kun ihan silmällä katsoen ylivoimaisesti suurin osa
YLE:n sarjoista ja elokuvista tulee USA:sta? - nabbee
Kanava surffaaminen on pakollista, kun mikään yksittäinen kanava tai "operaattori" ei tarjoa yhtä kanavaa jota vois kattoo 24h. Nyt katon NELOSTA, kun sielt tulee hyvä sarja FlashForward. Tuon jälkeen tulee se hukassa sarja ja sitten on aika vaihtaa kanavaa. Jos sais vapaasti koota setin kanavien ohjelmista ne mahtuis hyvin kahteen kanavaan ja kaikkea ei näkis silti millään. Pitäähän sitä nukkua ja muutakin.
- stoppi!
yle on propagandalaitos joka yrittää kyniä mahdollisimman isot rahat esiintymällä jonain hiton yleishyödyllisenä ja ehdottoman välttämättömänä puljuna kaikille elollisille olennoille, vaikka luonnollisesti onkin kaikkea muuta. Pöyristyttävää että tässäkin "sivistysvaltiossa" ja "vapaassa maassa" annetaan vielä nykypäivänä tuollaisten hämärähommien pyöriä. Kirkko, tämä toinen aivopesukoneisto, on sekin siinä mielessä parempi että siitä voi halutessaan sanoutua irti eikä tarvitse osallistua sen elatukseen.
- ...............
yhtälailla sitten propaganda- ja aivopesukanava. Porvarien propagandaa koko kanava, lisäksi aivopesevät ja tyhmentävät ihmisiä kaikenlaisella hömpällä ja paskalla kuten chatit, tositv, saippuaoopperat ym. paska millä ei ole todellisen elämän kanssa mitään tekemistä!
Lisäksi Maikkarilla ei propagandaa, huhua ja muuta skeidaa sisältävien uutisten lisäksi muuta kuin se hömppäviihde, ei lainkaan mitään opetusohjelmaa, sivistävää tms. - tämäkin vuodatus
tarkoittaa
"Kirkko, tämä toinen aivopesukoneisto, on sekin siinä mielessä parempi että siitä voi halutessaan sanoutua irti eikä tarvitse osallistua sen elatukseen. "
Nimittäin ei ole ollut pienintäkään vaikeutta sanoutua irti myös YLE:n palveluista ja sen elatuksesta. - .,.,.,.,.,.,
tämäkin vuodatus kirjoitti:
tarkoittaa
"Kirkko, tämä toinen aivopesukoneisto, on sekin siinä mielessä parempi että siitä voi halutessaan sanoutua irti eikä tarvitse osallistua sen elatukseen. "
Nimittäin ei ole ollut pienintäkään vaikeutta sanoutua irti myös YLE:n palveluista ja sen elatuksesta.Väännetäänpä tyhmälle sitten rautalangasta. Siinä on käynyt sitten hyvä tuuri jos olet onnistunut irtautumaan siitä ilman probleemia. Uhkailulta ja häiriköinniltä et varmaankaan ole välttynyt? Kun lupa on irtisanottu, alkaa uhittelut ja propagandan pakkosyöttö puhelimitse, kirjeitse ja ovella itkevien tuulipukuspurgujen välityksellä.
- tämäkin vuodatus
.,.,.,.,.,., kirjoitti:
Väännetäänpä tyhmälle sitten rautalangasta. Siinä on käynyt sitten hyvä tuuri jos olet onnistunut irtautumaan siitä ilman probleemia. Uhkailulta ja häiriköinniltä et varmaankaan ole välttynyt? Kun lupa on irtisanottu, alkaa uhittelut ja propagandan pakkosyöttö puhelimitse, kirjeitse ja ovella itkevien tuulipukuspurgujen välityksellä.
"Kun lupa on irtisanottu, alkaa uhittelut ja propagandan pakkosyöttö puhelimitse, kirjeitse ja ovella itkevien tuulipukuspurgujen välityksellä. "
Pari kirjettä on tullut muutaman vuoden aikana.
Ei muuta.
Ja niidenkin laittaminen roskikseen vei about 2 sekuntia per kirje.
Ei tuota nyt ainakaan pahaksi uhkailuksi laskisi... - aivot on :)
juuri näin
- Wiisas oot
Ootpa sie sivistynyt ja viisas, onnittelut siitä. Hyvää loppuelämää.
- heh heh..
Wiisas oot kirjoitti:
Ootpa sie sivistynyt ja viisas, onnittelut siitä. Hyvää loppuelämää.
Tuskinpa edes ymmärsit mitä kirjoittaja sanoi :) Sen verran heikkoja ovat nuo letkautuksesi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 233378
Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva5402702Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial532260Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras2122241Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131709Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2191519Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip521481- 971389
Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom621211Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951184