Menimme alkuillasta vaimoni kanssa saunaan ja sanoin hänelle ystävällisesti "mukavan" päivän jälkeen että saanko rakkautta. Menin hänen viereensä ja kosketin häntä niin hän sanoi kylmästi, annoinko luvan että saaRakkautta ? Aika paska fiilist .
Kylmää kyytiä.
5
782
Vastaukset
- HR Perkl
Naiset eivät pidä anelemisesta. Plus sinä et tainnut tarjota mitään hänelle. Naiset haluavat päättää siitä onko parilla seksiä vai ei, mutta se miten sinä käyttäydyt on olennaista. Ajattele tilannetta ulkopuolisena:
Anelit vaimoltasi seksiä itsellesi. Siis anelit, että saat ikäänkuin runkata itsesi hänellä. Anelit ja tulit tyrmätyksi, ja luovutit. Sinä niinkuin otit miehuutesi, ojensit sen naiselle ja hän pudotti sen maahan ja vielä talloi miehuutesi päälle - ja sinä annoit sen tapahtua hieman pelokkaasti sivusta seuraten. Tuntuuko sinusta, että toimit tilanteessa miehekkäästi? Houkuttelevasti naisen näkökulmasta? Kyllä varmaan tuntuu olo paskamaiselta.
Ensi kerralla, kun teillä on mukava päivä, ja sinua haluttaa, lähesty vaimoasi eri tavalla:
Alkuun ajattele, että olet mies ja hän on nainen. Sinä olet mies, tunnet itsesi mieheksi, sinulla on miehen halut ja tarpeet, ja haluat että vaimosi kunnioittaa sinua miehenä. Ole rohkea, aloitteellinen.
Sitten ajattele vaimoasi. Hän on nainen, jota sinä haluat ja jonka haluat olevan naisesi. Haluat hänen nauttivan naiseudestaan, ja otat tässä miehen vastuun. Toisin sanoen, ajattelet häntä hieman enemmän kuin itseäsi. Ajattele seksiä tanssina, jossa mies vie ja nainen vikisee.
Mutta miehen tulisi osata viedä... kokeiles tällaista:
1. Jos teillä on ollut mukava päivä, kerro se naiselle ja kerro, miten hän on tehnyt olosi hyväksi
2. Kun keskustelet, rentoudu, katsele naista silmiin, hymyile, sano jotain kivaa
3. Kun lähestyt, älä ole epävarma äläkä tunnusteleva, vaan kosketa häntä niin kuin haluaisit tehdä hänelle hyvää (ja tietysti haluatkin)
4. Ota aikasi, suutele ja hyväile
5. Sitten sano: "Minä haluan sinua", tai "mennään sänkyyn, haluan sinua nyt" tai jotain sellaista.
6. Sitten sängyssä aseta hänet etusijalle ja anna hänelle orgasmi, äläkä kysele lupia tai mielipiteitä vaan tee parhaasi mukaan. Jos nainen haluaa jotain niin tee niin, mutta voit kyllä kiusoitella ensin. Se tekee sinusta hieman kiinnostavamman.
Veikkaan, että näillä vinkeillä onnistuu paremmalla todennäköisyydellä. Jos tulee kerran pari pakkia, niin älä hätkähdä, vaan yritä uudelleen jo seuraavana päivänä. Keksi uusia omia juttujasi, mutta muista kunnioittaa itseäsi miehenä ja häntä naisena.- ujkko
Kopioitko tämän jostain oppikirjasta ? Teoria ei yleensä toimi käytännön elämässä. Jos nainen ei ole kiinnostunut niin on aivan sama miten lähestyt häntä. Asia on erikseen saada normaalisti seksistä kiinnostunut nainen innostumaan, siihen tämä voi tepsiä. On niin monia tapoja lähestyä naista, jotkut naiset tykkää tälläisestä, toiset toisenlaisesta lähestymistavasta. Ja on se perkele jos omalta vaimoltaan ei voi kysyä, että nyt tekee mieli, mites on. Jos vaimo välittää yhtään miehestää, hän varmaan keskustelee asiasta eikä tokaise "näpit irti". Ei kuule pitkässä avioliitossa, lasten kanssa pyöriessä, jaksa vaimo eikä mies aina mennä pitkän kaavan mukaan sänkyyn.
- vinkkivinkki
Jos osaat oikeasti vietellä naisen, sinun ei tarvitse edes kysyä haluaako hän seksiä, vaan te vaan ajaudutte seksiin ilman kysymyksiä.
Ei voi kuin ihmetellä, millä sosiaalisilla taidoilla olet päässyt parisuhteeseen tai jopa naimisiin. Naisilta ei tosiaan kysytä lampaana, haluatko seksiä. Kysymys "saanko rakkautta" on tosi korni. Onko nainen sinulle joku seksilelu? Jos olisit kysynyt saatko hieroa naista, niin se olisi ollut fiksumpi kysymys ja osoittaa että sinä haluat tarjota jotain. Muutenkin kannattaa pitää naista hyvänä muulloinkin kuin seksin aikaan. Ei ne naisen halut synny napista painamalla sillä hetkellä, kun sinä haluat seksiä. Jos esim. hierontaa tai halauksia tulee vain silloin, kun haluat seksiä, niin nainen kyllästyy niihin lopulta ja torjuu sinut niissäkin, jos ei halua seksiä.- joku sanomaan
tuon omalla äijällekin. Hän kyllä silittelee muulloinkin, kuin seksiä halutessaan, mutta silloin, kun hän ilmaisee halunsa seksiin, kysyy vaan sohvalla telkkaria katsoessa "haluaisitko tänään seksiä?". Sit pitäis hirmu intona valmistautua ja mennä (erikseen) suihkuun, tulla pois ja vietellä mies siitä sänkyyn, alkaa lämmitellä siellä tunnelmaa. Huoh. Miksei mies voi alkaa lämmitellä teoilla sanojen sijaan? Vaikka olen suorastaan käskenyt tekemään niin.
- ex-casanova
On teillä ja teoriat. Katsokaas, kun alkuperäinen kirjoittaja on naimisissa. Ei siellä toimi enää mitkään "hieron, lepertelen, ajaudutaan seksiin" huuhaa teoriat.
Olen itse ollut kylmässä parisuhteessa ja tiedän, että mitkään temput ei auta, jos toinen ei halua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai938922Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki484781Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414461Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit462716Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1001536- 401316
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441266Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641192Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota391170Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1671110