Hei,
meillä on Helsingissä futisharrastelijaporukka ja käymme pelaamassa joka torstai klo 17 ulkofutista Käpylän urheilukentillä. Porukassamme on eri-ikäisiä naisia sekä miehiä. Et sitoudu pelaamaan joka torstai, vaan silloin kun sinulle käy. Pelaamme torstaisin klo 17 Käpylän urheilupuiston kentillä. Puisto sijaitsee Mäkelänkadun varrella, lähellä ABC-huoltoasemaa.
Olemme pelanneet jo 4 krt Käpylän urheilukentillä tänä vuonna. Viime viikon torstaina pelaajia oli 15 ja tällä viikolla 13. Vielä siten mahtuisi jokunen kiinnostunut mukaan. Yhteystiedot: [email protected]
Kelit alkavat olla kohdillaan harrastefutista ajatellen! :)
Jalkapalloporukka Hki
FutistaHki
1
312
Vastaukset
- Futisporukka
Olemme pelanneet joka torstai, kuten tänäänkin. Mukaan mahtuu vielä jokunen kiinnostunut, joten jos haluat pelata sekaporukassa futista, niin ilmoittaisitko itsesi [email protected]. Kiitos ja nähdään kentillä! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 585030
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544552Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1214472Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2881582- 2281298
- 811291
- 681245
- 305988
- 199930
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50810