auto on fiat uno 1994 1.1 ruiskukone
välillä hyytyy 100 vauhdista 60km/h mikä oikee vikana?
sit viel auto ei lähteny käyntii ku seiso yön paikallaan vaikka kuinka yritti ja lämpösenäkään ei lähteny
autoon vaihdettu bensapumppu ja happianturi
hyytyy ja ei lähe käyntii
9
477
Vastaukset
- piuhat
netistä ja starttaa...
- fiiiiiat
Moro.
Mulla oli aikoinaan samanlainen fiat vm1991. Virranjakajassa on jotain antureita tai jotain sinnepäin. Niitä on kaksi ja ne voi aiheuttaa virran katkeamisen lämmetessään. En osaa tarkemmin sanoa. Ite tutkisin noi ja tulpat johdot bensansuodatin.. Ei starttaa,ni vika voi olla heräteanturissa,tyyppivika uunossa,niit on 2kpl, toinen virranjakajan sisällä,toinen sen kyljessä.En kyl osaa neuvoo kummassa vika on!
- sentään..
..heräteanturissa? Onpa tosiaan ammattitermi.. ei sellaista kuule olekaan.
- Voit väitellä
sentään.. kirjoitti:
..heräteanturissa? Onpa tosiaan ammattitermi.. ei sellaista kuule olekaan.
asiasta esimerkiksi vaikka näitä tietoja vastaan. Motonet myy siis olemattomia osia, voi herttinen sentään!
http://www.motonet.fi/web/guest/varaosat - tuosta linkistä
Voit väitellä kirjoitti:
asiasta esimerkiksi vaikka näitä tietoja vastaan. Motonet myy siis olemattomia osia, voi herttinen sentään!
http://www.motonet.fi/web/guest/varaosatvaikka kopioin lähetettäväksi Fiat Unon sytytysosat, ja siellä mainitaan herätinanturit, sekä tälläinenkin kohta;
Info
Kärjettömän sytytyksen herätinanturi
- j
kokeilepa vaihtaa tulpat ja öljyt ja sitä rataa.. mut tulpat vois olla ykkönen, sekä akun vaihto :) itellä fiat punto -97 ja noilla jutuilla on saanu kaunokaisen kulkemaan ihan normisti :)
- alkaa..
sormi perseessä tuntuu olevan.. Jos vauhdista sammuu niin miten vika voi olla akussa?
- ja nimenomaan
alkaa.. kirjoitti:
sormi perseessä tuntuu olevan.. Jos vauhdista sammuu niin miten vika voi olla akussa?
joskus onkin. Kaikki nykyiset autot käyttää monia sähkölaitteita ja niin ollen virrankulutus on myös suuri, ja mikäli akku on jo elinikänsä loppupuolella niin se ei jaksa pyörittää edes polttoainepumppua kuin hetken aikaa sen jälkeen kun auto on saanut olla seisomassa, jolloin akku on "kerännyt voimia". Ne voimat ei tosin kauan kestä vaikka laturikin toimisi normaalisti.
-Tässä nimenomaisessa tapauksessa syy kylläkin löytynee kaikella todennäköisyydellä jostain muualla kuin akusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1266400Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3766195Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie716183Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443992Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1482415Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1311456- 131299
- 1871128
- 64960