http://www.kolumbus.fi/jouko.piho/index.htm
Lisätty viimeksi eli 11.5.2010:
1. Profetioita 2 -osioon Ari Dysterin saama sanoma keväällä 2010
Näin sanoo Herra Israelin Jumala, minä annan tulla tänä vuonna tähän maahan suuren maanjäristyksen, koska tämä kansa on hyljännyt minut ja on kääntänyt selkänsä minulle. Minä otan pois teiltä teidän turvanne, johon te turvaatte, tämän hyvinvoinnin, ja silloin te käännytte etsimään minua, sanoo Herra Israelin Jumala. Ja nyt te minun omat lampaani, kerätkää neljän viikon kuivamuonatarpeet kukin kotiinsa, sillä hetkessä kaupat tyhjätään, mutta minä pidän teistä huolen sanoo Herra. Älkää peljätkö, minä olen teidän kanssanne ja varjelen teidät, sanoo Herra Israelin Jumala. Koska tämä kansa ei tahdo kääntyä minun puoleeni hyvinä aikoina, niin minä Herra laitan sen polvilleen, jotta minä voisin pelastaa teitä te Suomen kansa. Tämän saman asian on Jumala puhunut minulle kolmen kuukauden ajan.
Terveisin
Ari Dyster
Vaasa
Jouko Pihon kommentti 12.5.2010
Tutkin äsken Profetioita-osiotani erään muun asian takia, niin silmiini osui kolme Suomea koskevaa maanjäristysprofetiaa, jotka laitan tähän. Voi olla, jos tarkemmin menisi kaikkia profetioita läpi, että maanjäristysprofetioita löytyisi useampiakin, mutta tällä hetkellä niitä on ainakin kuusi, eli Ari Dysterin, Jukka T. Niemisen, nimimerkin "Mies itärajan läheisyydestä", Reetta Santalan, Mirka Nurkan ja Anne Colling-Rautiaisen.
Seuraavassa otteita vanhemmista profetioista.
3.2.2009
Reetta Santalan uni muutama vuosi sitten
Luin profetioita äsken. Siellä oli joku nähnyt unen maajäristyksestä Suomessa. Jokin vuosi sitten näin myös unessa,
miten Suomeen tuli suuri maanjäristys ja katkaisi Helsinki-Joensuun pahasti Suomessa.
6.1.2009
Mirka Nurkan unisanoma 25.12.2008
Luin aamulla sivujasi ja huomioni kiinnittyi uuteen ilmoitukseen, Ken Petersin uneen englanninkielisellä sivullasi.
Lukiessani noita pääkohtia, todella hätkähdin nähdessäni lauseen "Worldwide Earthquake kills millions of people” (maailmanlaajuinen maanjäristys surmaa miljoonia ihmisiä). Sain 25.12.2008 Herralta jotain, joka vahvistaa ainakin minulle tuon lauseen. Niin järisyttävää kuin se onkin. En voinut sitä aiemmin ilmoittaa. Nyt koen saaneeni siihen selvän vahvistuksen. Illalla olin rukouksessa ennen nukkumaanmenoani ja sain sanan: kartta. Jäin ihmettelemään, mikä ihmeen kartta? Pyysin Herraa antamaan tähän selityksen. Silloin en kuitenkaan saanut mitään ja kävin nukkumaan.
Havahduin tietoisuuteen, vaikka olin, niin uskon, täydessä unessa. Tämä asia, jonka Herra näytti, oli selkeä, kuin olisin ollut hereillä näkemässä ja keskustelemassa jonkun kanssa. Se tuli aivan kesken unieni. Se kesti vain hetken, mutta vieläkin voin nähdä sen sieluni silmin: Maailman kartta taulukehyksissä; ei yksittäisiä maita, vaan monia maita, niin kuin niillä ei olisi ollut rajojakaan. Minulle sanottiin: "Tulee suuri maanjäristys, joka koskettaa Suomeakin." Sitten näin numerot 24.11. Siis ajankohta tuolle tapahtumalle? Näin käsitän. Ei mitään vuosilukua kuitenkaan.
Anne Colling-Rautiaisen unia, ilmestyksiä ja sanomia
2.1.2005 näin unen, jossa Suomessa tapahtui jokin valtaisa maajäristystä muistuttava katastrofi. Kaaos oli valtava, ihmiset olivat hysteerisiä ja suuretkin rakennukset olivat kärsineet valtavia vaurioita.
Teitin tanner tömisee
2
368
Vastaukset
- marraskuussa
Jouko Pihon kommentti
Ari Dysterin saama sanoma Suomessa tapahtuvasta maanjäristyksestä on samankaltainen kuin Jukka T. Niemisen saama profetia Kouvolan keskuskirkossa 7.2.1990, joka on Profetioita-osiossa, mutta josta laitan tähän sen maanjäristysosan.
"Ja katsokaa Minä taivutan tätä maata, niin kuin talon emäntä taivuttaa leipää. Ja te tulette näkemään murtuman yhdessä kohden tätä maata. Ja se alkaa Nastolan eteläpuolitse. Se ohittaa Kouvolan. Se ohittaa Luumäen etelästä. Se menee Lappeenrannan lähelle. Kääntyy 90 astetta oikealle ja menee läpi Ylämaan. Jatkaa idän puolelle matkaa. Ja tuon repeämän, niin kuin suuren vaon, leveys on yksi vakomitta (192 m) ja rajan toisella puolella sen leveys kolminkertaistuu. Minä suojelen teidät, Minä suojelen omani. Ja katsokaa, Minä rankaisen tällä tavalla tätä kansaa."- Vakomitta 192m
Tämä ennustus taitaa olla ajalta jolloin maapallo oli vielä pannukakun muotoinen.Älkää rankaisko meitä tälläisellä paskalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
En minä kyllä enää odota sinua
Olet siellä sen harmaan kanssa. Niin, annoit minun nähdä lämpimät tunteesi siitä huolimatta. Se merkitsi kyllä paljon. O492368Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on522151Joka kolmas työtön on työkyvytön
Viime vuonna työnhakuvelvoitteen ulkopuolella oli noin kolmannes työttömistä työnhakijoista. Huhheijaa, mihin suomalais2051666Jos joku luulee että kaikki käy
Sanon vain tämän. Minun kanssani ei neuvotella. Minun kanssani eletään tasavertaisesti. Jos se on liikaa, niin ovi rinn681630- 241573
- 181439
Sakin hivutus - ilmiö
Miten tuollainen tuollainen ilmiö kuin ”sakin hivutus” syntyy? Mitä syitä ilmiön syntymiseen tarvitaan? Onko sakissa jok861394Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s81379Julkinen saunatilanne Haapavedellä, tämä on täyttä paskaa!
Eilen Haapaveden uimahallin saunassa koettu tilanne oli täysin käsittämätöntä ja helvetin järkyttävää. Ladyboy harjoitti191284Ei ole rohkeutta tulla jututtamaan
Voidaan me nähdä ja tervehtiä, sitäkin harvoin, mutta iso kynnys on edes mennä lähelle ja kysyä kuulumisia. Ymmärrät var81281