näitä salattuja lasten hyväksikäyttöjä kirkkomme piirissä.
Jopa kuusi päivässä
julki tulee
5134
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
piittaamatonta.
tehtäviensä tasalla : rippisalaisuus ja kirkkolaki suojele pedofiilejä, mutta samanaikaisesti on suuri haloo homoja vastaan, jotka ovat aikuisia ja vapaaehtoisia seksikumppaneita toisilleen.
Paula Risikko sanoi, että lastensuojelulain muutoksella tullaan rippisalaisuus murtamaan, ellei kirkko itse muuta kirkkolakiaan.
On HÄPEÄ kirkolle, ettei se puolusta heikoimpia jäseniään rikollisia vastaan.
luterilaista miespappia on kärähtänyt seksuaalirikoksesta ala-ikäistä kohtaan, eli pedofiliasta. Ikävää, eikö totta, mutta onhan jo aikakin joutua vastuuseen.
kun tuo rippisalaisuus on vielä murtamaton.
Millaisia pukkeja siellä papinkaavun alla on...mutta ei pelkästään kirkon piirissä, vaan myös näiden kuuluisien VL-uskovien joukossa. Siinä on lahkolaisuus, jossa kulissit pidetään pystyssä, mutta mitä kaikkea niiden taakse kätkeytykään.
Joukkosynninpäästöjä seuroissa annetaan, ja taas voi jatkaa todellisen synnin tekemistä.
Oikea tekopyhien joukkio tuo koko lahko!
Sunnuntain 16.5.2010 lukijan palstalla oli mielenkiintoinen ylivieskalaisen naisen kirjoitus aiheeseen liittyen - koskien SRK:n johdon tekopyhiä lausuntoja, mutta kun ne teot puuttuvat.
Kannattaa käydä lukemassa - lehden nimi jäi pois edellisestä kommentista.