Jep.....kesärenkaat taas alla ja eri mukava ajella. Talvella käytössä Michelin ivalot 195/55 r15-ensimmäinen talvi takana. Misukan talvirenkaat kyllä omassa autossa( Xsara 2003) helvetin huonot....ei millään tahdo mennä suoraan, vaan joutuu koko ajan tekemään korjausliikkeitä, ei suuntavakautta ollenkaan. Onko muilla vastaavanlaisia kokemuksia?
Ivalo
Michelin
4644
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Itsellä on ollut kahdessa autossa Ivalot ja tuollaisia ongelmia ei ole ollut eli ajettavuus on ollut ihan OK, mutta nastat ei meinaa pysyä kiinni. Kaikista renkaista on varmaan 40% nastoista lähtenyt kolmen talven aikana.
Sama täällä, käytössä Ivalot 155/65 15, mersu 124, varsinkin karhun urat aivan tajuttomat ajettavat, veteli minne sattuu Painetta kun lisäsi 3,1, niin jollakin tavalla toimivat.
Huonot kokemukset Ivalosta, ei pidä eikä kulje suoraan , goodyear 500 on tällä hetkellä ja ihan toiselta planeetalta
Samat kokemukset täällä, mutta sitten ajoin kaverin etuvetoista autoa, jossa ABS vakiona ja
Bridgestone Blizzakit alla. En meinannut uskoa todeksi; hyvä pito, hiljaiset kuin mitkä ja aina lähti ylämäkeenkin, johon en Ivaloilla päässyt.
Vaihdoin omaanikin ne ja olen niin tyytyväinen, etten nastarenkaita enää huoli! Nyt olen niillä kaksi talvea ajanut eivätkä ne ole pahasti kuluneetkaan. Kuulemma eivät toimi niin hyvin autoissa, joissa ei ole ABS:ää.