Eli pihanrakennus hommat on tässä vauhdissaan siten, että vanha pihamme oli aivan kitukasvuinen sammalikkoinen ja osittain jopa multainen kun siellä ei mikään kasvanut... Nyt olemme poistaneet siitä pintaa noin 10-15cm, eli vanhat nurmet ja sammaleet on otettu kaatopaikalle.. maa on tosi juurakkoinen.. joten mylläsin lapiolla jäljelle jääneen maan sekaisin.. tarkoitus olisi sitten hakea siihen hiekkaa joka jyrätään tasaiseksi ja multaa ja nurmikon siemenet siihen... näinkö etenen vai onko heittää vinkkejä?
Vastaukset 2
- olisit kasannut
tontin nurkkaan ja antanut maatua sekä kalkinnut lannottanut olisit saanut hyvää multaa muutaman vuoden kuluttua.
- nurmi2010
Koska tontti on rivitalon piha ja tilaa moiselle lastille ei todellakaan olisi missään ollut..eikä tässä ihan lähelläkään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.393998- 102885
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei288853- 77738
- 82726
- 71691
- 50655
- 37646
- 44617
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38609