Oulusta kämppiksiä?

Ville12516

Etsitään kahta kämppistä Oulusta täyttämään 4h k (84m^2) asuntoa Koskitiellä. Nykyisen kommuunin hajaantuessa opiskelujen päätyttyä kaipaisin kahta uutta kämppistä vuokraa jakamaan. Toinen voisi muuttaa asuntoon jo kesäkuun alusta ja toinen huone vapautuu heinäkuun alusta. Vuokra asunnossa on 700e/kk vesi 16e/hlö/kk sähkö kulutuksen mukaan n. 7e/hlö/kk.

Itse olen 27-vuotias päivätöissä käyvä mieshenkilö. Viikonloppuisin olen harvoin paikalla.

Jos kiinnostuit suht. edullisesta vuokrasta ja lähellä keskustaa sijaitsevasta asunnosta, niin ota yhteyttä. Suunnittellaan uutta kommuunia sitten sähköpostin välityksellä ja ehkä kahvikupposen ääressä. Olen myös itse valmis muuttamaan asunnosta kesäkuun lopussa, jos sinulla on tarjota paikka omasta kimppakämpästäsi.

T, Ville (ville.jt.kauppinen (at) gmail.com)

1

400

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ville12516

      Moro,

      koska kämppiksiä ei löytynyt täyttämään asuntoa, niin irtisanoin vuokrasopimuksen. Ilmoitus ei siis enää ole voimassa.

      T, Ville

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      88
      2503
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1455
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      82
      1363
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      11
      1192
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      913
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      900
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      33
      773
    8. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      773
    9. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      102
      771
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      706
    Aihe