Tälläinen jutska. Mulla on koneessa f-securen suojausohjelma. Kone on melko hidas ja olen kuullut yleisesti että ko. ohjelman pyörittäminen vie tehoja. Mutta mikä ohjeöma tilalle ?
Muuten, tarviiko koko suojausohjelmaa jos hankki esim. Soneran mobiililaajakaistan. Siinä on mainoksen mukaan pöpösuojaus jo valmiina vai olenko ymmärtänyt taas kerran kaikki ihan pieleen.
MIKÄ SUOJAUSOHJELMA
4
740
Vastaukset
- 25
Kokeile vaikka tuota Microsoftin Security Essentialsia, tosin vie se tehoja sekin ainakin tässä nuhapumpussa. Windowsin omalla palomuurilla pärjää kunhan hoitaa käyttöjärjestelmän päivitykset aina ajan tasalle.
Soneran mobiililaajakaistan mukana tulee vissiinkin jonkun pituinen lisenssi Soneran tietoturvalle, tosin F-Securehan sekin on - xzuli3lGGM
Nykyiset viruksentorjuntaohjelmat kyykyttävät helposti heikkotehoisemman koneen. Kokeile poistaa nykyinen saatat yllättyä iloisesti. Muista myös pitää käyttöjärjestelmä ja ohjelmat päivitettynä. Soneran mainoksiin ei ole luottamista.
- kuu-ukkeli
Avira Outpost muuriksi....ja tietty jos haluat Linux.....
Ei mikään humpuukiohjelma ole pakollinen ja ne kaikki hidastaa. Mainoksessa vaan uskotellaan niin, että antaisit rahasi ja tulisi turvallinen olo kun kone on jotain tekevinään ja on joku turvallisuutta herättävä kilven kuva kellon vieressä. F-secure kun tekee sinulle hyvän mielen kun kerran huomaat sen jotain tekevän niin eipä se vaihtamalla parane. Nopeutta jos haluat niin poistat kaikki humpuukiohjelmat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait683362Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso41194- 22974
Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani3970Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 68810Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60744Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es34725Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä45709Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t29663Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4647