Vaatteiden hintataso verrattuna Suomeen?

Ollaan menossa Roomaan, mutta kysyisin mikä on vaatteiden hintataso siellä Suomeen verrattuna. Tarkoitus ei ole ostaa mitään ihan halpiskamaa, mutta ei ihan Guccia tai muuta merkkivaatettakaan.
1617
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Vaatteiden hinnat eivät ole merkittävästi Suomen hintoja kalliimpia eivätkä halvempia. Italialaisten tyyli on aika klassista (joku voi sanoa jopa tylsää), mitään kovin räväkkää tai erikoista ei löydy esim. samalla tavalla kuin Lontoosta tai Pariisista.

Koothan ovat sitten eri eli jos olet Suomessa kokoa 38, ostat Italiassa kokoa 42.

Kannattaa katsoa jos löytyisi joku Designer Outlet, niistä saattaa hyvinkin löytyä edellisen sesongin D&G:t, Guccit, Marc Jacobsit sun muut, reipailla 70% alennuksilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


matkaan lähden kirjoitti:

Ollaan menossa Roomaan, mutta kysyisin mikä on vaatteiden hintataso siellä Suomeen verrattuna. Tarkoitus ei ole ostaa mitään ihan halpiskamaa, mutta ei ihan Guccia tai muuta merkkivaatettakaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu