Usein kai tekevät tuollaista, sillä jos esim. asuvat pohjavesialueella, niin haudata ei saa. Ja varmasti krematoriokustannukset olisivat aika suuret, jos useita koiria sairastuu ja kuolee yhtäaikaa. Eihän se kuollut koira tiedä onko se haaskana vai haudattu, joten eikö ole hyvä, että luonnon eläimet saavat lisäravintoa talvella kun ruoasta on muutenkin tiukkaa. Turhaa hymistelyä, että "ihmisen paras ystävä häpäisty nyt tuolla lailla, nyyhyhyy.." Kyllä saisivat lapset minutkin sitten raatona metsään heittää, jos olisi laillista XD Kuollut mikä kuollut.
0Äänestä
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Usein kai tekevät tuollaista, sillä jos esim. asuvat pohjavesialueella, niin haudata ei saa. Ja varmasti krematoriokustannukset olisivat aika suuret, jos useita koiria sairastuu ja kuolee yhtäaikaa.
Eihän se kuollut koira tiedä onko se haaskana vai haudattu, joten eikö ole hyvä, että luonnon eläimet saavat lisäravintoa talvella kun ruoasta on muutenkin tiukkaa.
Turhaa hymistelyä, että "ihmisen paras ystävä häpäisty nyt tuolla lailla, nyyhyhyy.."
Kyllä saisivat lapset minutkin sitten raatona metsään heittää, jos olisi laillista XD Kuollut mikä kuollut.