näy provoja kuten muiden ranskalaismerkkien palstoilla varsinkin sitikan. Renu on ilmeisesti niin väritön harmaa merkki kun ei provot innostu siitä.
Miksei renupalstalla
5
613
Vastaukset
- Mutta huonoa
Suomen kieltä kirjoittavat innostuvat sitäkin helpommin.
- provohate
Juuri siitä kysymys.
Renault ei tosiaankaan herätä kateutta ja siten synnytä provoilua.
Käyppä tsekkaamassa missä Suoli24-autoprovoajat hakkaavat paskajuttuja qwerty punaisena;
BMW, Mersu, Audi ja Volvo-palstoilla.
Nuo neljä merkkiä kateellisten, miljoonakalan itsetunnolla varustettujen pikkusielujen temmellyskenttänä.- 1+1
sitikkapalstalla. Siellä se vasta provopalsta on. Jostain syystä sitikkaa trollataan tosi paljon. Pösöä jonkin verran mutta renua ei yhtään. Outoa vaikka kaikki on ranskan rapeita.
- sddkjwfdmcs
1+1 kirjoitti:
sitikkapalstalla. Siellä se vasta provopalsta on. Jostain syystä sitikkaa trollataan tosi paljon. Pösöä jonkin verran mutta renua ei yhtään. Outoa vaikka kaikki on ranskan rapeita.
Renault on tunnetusti ollut vuosikymmenestä toiseen melko harmittoman peruauton maineessa, joka ei ole mikään hyvä eikä huono auto, jossa on vikoja, ehkä harmillisiakin, mutta joka on kuitenkin koettu paremmaksi kuin Neukkulan Ladat, jotka profiloituivat ideologisesti. Sitten aikoinaan japsiautojen tullessa Suomeen, kansa ikään kuin unohti Rellun ja sen merkitys ehkä heikkeni samaan kastiin Ladojen ja muiden itäblokin autojen lähettyville. Lisäksi se, että ranskalaisautoista Rellu on ilmeisesti ollut pienin markkinaosuudeltaan Suomessa ja tietysti suomalaisten yleinen asennevamma tai asennetaantuma saksalaisuuteen päin, että saksalaiset autot ovat jotain taivaallista herkkua ja hienoa. Tosin onhan se selvää, että Rellu on täyspaska röttänä ja ihan ruosteessa, sähkövikojan niin perkeleesti, ettei siitä tule mitään tolkkua sähkömiehelläkään. Ja sitten kaikki muut viat yhteensä saavat aikaan sen, että on se täysurpojen peräkammaripoikien tai muiden vajaiden hinaajien automerkki, kun tosimiehet ajavat sentään jollain Mersulla tai Audilla. Että vetäkää käteenne sitä rellunpampulaanne ja viekää ne nyt saatana äkkiä jonnekin paalaamoon menee tässä viimeinenkin Suomi-kuvan häive kun tollasilla paskoilla täällä vaaputaan kärrypoluilla. Että siis täys paska, ei muuta kun vaan.
- meksutin
1+1 kirjoitti:
sitikkapalstalla. Siellä se vasta provopalsta on. Jostain syystä sitikkaa trollataan tosi paljon. Pösöä jonkin verran mutta renua ei yhtään. Outoa vaikka kaikki on ranskan rapeita.
Johtuisiko siitä, että Citroen tulee aakkosissa aiemmin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 542888
- 612721
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p412254- 632017
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa402012- 551985
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41975Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit113904Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.123869Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit37844