Laki ja ministeri

Antaako nyt ministeri mallia ettei lakia tarvitse noudattaa kuin osittain. Nyt kun parashankkeessa eduskunta hyväksyi lain jossa 20000 askukkaan rajan ja vain mahdollisia poikkeuksi kuten voi kuvitella Lappia. Tämän perusteella mehän voimme lakia soveltaa samoin kuin Kiviniemi. Esim. maksamme vain puolet TV maksuista koska emme saa siitä kuin puolet eli valtakunnaan ohjelmat. Veroja voisimme maksaa vain puolet koska emme saa niille mitään vastinetta vaan päinvastoin. Mielenkiinnolla odotetaan onko näin politisoitunut Suomi. Eihän ne 4:n mafia välitä suomesta kun vaan saavat Varkauden tehtaan kiinni. Kannatin Kiviniemeä ennen tuota lausuntoa eilen mutta samaa sakkia näköjään sekin. Yleensä kun lakia ei noudateta siitä syntyy kaaos ja nyt ollaan lähellä sitä.

2

217

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nyt pitäisi herätä

      valinnasta eduskuntaan siksi ei haluisi Pohjois-Savoon Joroista ;)

      Vanhat puolueet on korttinsa paljastaneet muutos tulee vain perussuomalaisten kautta.

      • jämähtäneellä

        puheenvuorollaan olevan tavallinen kepulipolitiikko , jolle ei seutukunnan etu paljon paina.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      129
      14300
    2. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      29
      5934
    3. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      154
      5495
    4. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      301
      4349
    5. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      39
      4097
    6. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      100
      3654
    7. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      6
      3582
    8. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      22
      3548
    9. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      63
      2635
    10. Huomenta naiselle

      Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.
      Ikävä
      93
      1428
    Aihe