Laivojen "portit" turussa

kysytäänkö siin "portil" missä on se hyttiavAIMEN TARKASTUS SIL KONEEL NIIN kysytäänkö siin koskaan henkkkareita vai näkeekö se sil koneel minkä ikänen ihminen on kyseessä
4298
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

siis mulla on henkkarit vanhentunut

Äänestä

Siin mis siis on se sil koneel että niinku kysytää. Vaik minkä ikäne että.

Äänestä
  • ku siin on ne "portit" eli ku sä näytät sitä hyttikorttia niin ne ottaa viivakoodi lukijalla siint kortist tiedon ... ne portit on niit metallinpaljastastajia... niin kysyyko ne satamas koskaan henkkareita siin kohassa

    Äänestä

TallinkSiljalla voi saada liput automaatista ilman henkkareita

Puomeilla ei tarkasteta, laivaan siirtyessä satunnaisesti tarkastetaan joiltain

VikingLinellä ei edes saa lippuja ilman henkkareita

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sas87 kirjoitti:

kysytäänkö siin "portil" missä on se hyttiavAIMEN TARKASTUS SIL KONEEL NIIN kysytäänkö siin koskaan henkkkareita vai näkeekö se sil koneel minkä ikänen ihminen on kyseessä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu