toinen kajari ei soi

Oikean puolen kajari toimii mutta vasen ei vaikka virtaa sinne koestuslampun mukaan tulee. Kaiutin on ehjä koskapa toimii oikealla puolella. Balance on keskellä. Ratiossa lukee 4x30W ja kajarit on a'50W ja soitin Blaupunkt. Any ideas otetaan kiitollisena vastaan.
3274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

joku kosketus häiriö tai johto poikki, Kannattaa tarkistaa ISO-liitin onko kunnossa

Äänestä

johto vika,joten tarkista johdot

Äänestä

Kajareitten piuhat keskenään esi soittimen takaa. Siis oike vasempaan ja päin vastoin. Jos kajarin toimii toisilla piuhoilla sulla on vika toden näköisesti miinus puole piuhassa tai edellä mainitussa iso liittimessä myös soittimen balanssi säädin voi olla sökö. Jos sulla 4 kanavainen soitin niin tarkista myös fader säädin keskelle. Vika voi olla missä vaan mutta epäilen vahvasti kytkentä/johto vikaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fifty watt kirjoitti:

Oikean puolen kajari toimii mutta vasen ei vaikka virtaa sinne koestuslampun mukaan tulee. Kaiutin on ehjä koskapa toimii oikealla puolella. Balance on keskellä. Ratiossa lukee 4x30W ja kajarit on a'50W ja soitin Blaupunkt. Any ideas otetaan kiitollisena vastaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu