Mistähän näille kaheksalle valtuusto-

tuli tommonen älynväläys, että nyt me karataan ?
Oliko se sovittu kepujen ryhmäkokkouksessa , tollon mietteitä ?
6125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ei oo vielä paljastu.
Kaippa esitutkinnassa selevijää.

Äänestä

tunkiosta noustessa pölähtäny ?

Äänestä
  • kiire tekemättömiä kotitöitä hoitaan , ei niistä oikeen muuhun ookaan. Ajatukset kiertää taivaan rantaa, asioista ei tietuakkaan.

    Äänestä

ryhymäkokkouksessa päättää ?

Äänestä

lähtee.

Äänestä
  • on tullu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


karkurille kirjoitti:

tuli tommonen älynväläys, että nyt me karataan ?
Oliko se sovittu kepujen ryhmäkokkouksessa , tollon mietteitä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu