Humala

Hei, onko kukaan kokeillut laittaa humalaa koivun kaveriksi, siis köynnöstämään koivua pitkin... Mielelläni ottaisin neuvoja vastaan.. :)
4715
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jos koivunrunko on paksu, silloin ei taida mennä, muuten kyllä.

Äänestä
  • Että menestyy koivun juurella. Koivu on niin tehokas viemään kaikki voiman, ja kosteuden, että siinä jää humalakin toiseksi. Tietenkin voisi kokeilla suureen laatikkoon. Talvi ja pakkanen vie sitten laatikosta.

    Äänestä

  • old_profile_51785 kirjoitti:

    Että menestyy koivun juurella. Koivu on niin tehokas viemään kaikki voiman, ja kosteuden, että siinä jää humalakin toiseksi. Tietenkin voisi kokeilla suureen laatikkoon. Talvi ja pakkanen vie sitten laatikosta.

    on tullut laitettua humalanpiikkiin,mutta en minä ole vielä humalapäissää koivun kanssa alkanu kaveria leikkimään.Noooh mitä nyt joskus sammunu koivun juurelle.

    Äänestä

Mulla on humalaa koivun juurella kasvamassa. Tosin se ei kasva koivunrunkoa pitkin, vaan siinä vieressä on kehikko. Mutta kyllä se humala siitä kehikosta jatkaa kasvuaan koivun oksantynkiä pitkin ylös...
Hyvin nuo näyttävät rinnakkain viihtyvän.
Jos laittais jotain narua tai verkkoa koivun runkoa vasten, niin varmasti humala sitä pitkin kiipeäisi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


*********** kirjoitti:

Hei, onko kukaan kokeillut laittaa humalaa koivun kaveriksi, siis köynnöstämään koivua pitkin... Mielelläni ottaisin neuvoja vastaan.. :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu