Stiga naru ei tuu ulos

Jos joku ystävällisesti voisi kertoa miten saisin tai pääsisin käsiksi siihen rullaan kun päällikopan otin pois niin siellä on ruuvit jotka on pyöreät siis uutena en ole ennen sörkkiny siellä miten saan ne pois??? mitään muuta kautta ei sinne näytä päästä :( Naru tulee vetämällä n.15-20cm eli joku siel jumittaa kone ei ole vasta kun muutamanvuoden vanha.
3284
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

naru kiertynyt itsensä ympäri pura käynnistin koppa ja vapauta, muista että kun naru on kokonaan ulkona on käynnistemen jousessa vielä varaa vetosuuntaan.

Äänestä
  • kun en saa sitä toista suojaa irti minkä alla on vetonaru koska en keksi miten saa ruuvit irti jotka on pyöreitä (siis tehdasvalmisteita) niin millasella se avataa??? Onko sen takia pakko viedä huoltoo korjattavaks?

    Äänestä

  • Niksipirkkapihalla kirjoitti:

    kun en saa sitä toista suojaa irti minkä alla on vetonaru koska en keksi miten saa ruuvit irti jotka on pyöreitä (siis tehdasvalmisteita) niin millasella se avataa??? Onko sen takia pakko viedä huoltoo korjattavaks?

    onko kyseessä ruohonleikkuri,vai mikä.mikä kone?siis merkki ja malli.jos on briggs&stratton.niin ota koko koppa pois.kolme pulttia ympäri konetta sivuttain

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Niksipirkkapihalla kirjoitti:

Jos joku ystävällisesti voisi kertoa miten saisin tai pääsisin käsiksi siihen rullaan kun päällikopan otin pois niin siellä on ruuvit jotka on pyöreät siis uutena en ole ennen sörkkiny siellä miten saan ne pois??? mitään muuta kautta ei sinne näytä päästä :( Naru tulee vetämällä n.15-20cm eli joku siel jumittaa kone ei ole vasta kun muutamanvuoden vanha.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu