Hei!
Matkustin jokunen vuosi sitten Aasiassa enkä halunnut käyttää malarian estolääkkeitä. Niinpä vältin sellaisia paikkoja, missä oli malariavaara. Intiassa kävin kuitenkin homeopaattisessa sairaalassa (joo, koko sairaalan hoitomenetelmä oli homeopaattinen hoito) ja hankin sieltä homeopaattisia malarialääkkeitä.
Tietääkö joku, saako sellaisia jo täältä Suomesta? En enää muista missä se sairaala oli, ehkä Rajastanissa. Mutta kaipa niitä lääkkeitä pitäisi saada täälläkin.
malariaprofylax
3
482
Vastaukset
- mutta kannattaako
Homeopaattisia malarianestolääkkeitä saa ainakin Ruotsista. Homma kävi ilmi, kun ruotsalaisia turisteja sairastui Afrikan reissun seurauksena malariaan ja näitä sitten jouduttiin hoitamaan veronmaksajien kustannuksella. Selvisi, että hölmöt olivat päättäneet estää malarian homoepaattista sokeria syömällä. Onneksi lääketiede pelasti näidenkin törppöjen hengen.
- hth**
Se hyvä sentään on, ettet voi suoraan tartuttaa malariaa sitten muihin, kun sellaisen saat.
Toivottavasti maksasi kestää loisen häädön - paljon rankempaa elimistölle kuin estolääkitys ikinä. - Homeopaatti
Muistatko mikä sen lääkkeen nimi oli minkä sait Intiasta?
Olisi helpompi vastata kysymykseesi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k374896- 823476
- 302943
- 612915
- 72709
Kesäseuraa
Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t552270- 371752
- 181681
Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!
Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….91680- 161574