Laguna -04 2 l koneella, manuaali ilmastoinnin ongelma.
Ilmastointi lopettaa kylmän ilman tuottamisen yli 2000 kierroksella ajettaessa????
Laitteen nesteet lisätty viime kesänä ja laitteen silmämääräinen kunto tarakstettu.
Tietääkö kukaan mikä neuvoksi?
Manuaali ilmastoinnin ongelma
3
749
Vastaukset
- frangröbba
silmämääräinen kunto tarkastus =yhtä tyhjän kanssa
- R
No nyt on selvinnyt sen verran että koneen joku ohjainyksikkö käskee kompuraa lopettamaan jäähdyttämisen 2500 rpm saavutettuaan. Eli ilmastointi laite on ihan kunnossa. Täytyy vissiin viedä vikakoodin lukuun autosalpaan.
- edelleen relluja
R kirjoitti:
No nyt on selvinnyt sen verran että koneen joku ohjainyksikkö käskee kompuraa lopettamaan jäähdyttämisen 2500 rpm saavutettuaan. Eli ilmastointi laite on ihan kunnossa. Täytyy vissiin viedä vikakoodin lukuun autosalpaan.
Vika selvisi autosalvan vikakoodin luvulla. Oli liitin kompuran kyljessä pahasti hapettunut ja jostain syystä antoi osan infosta mennä läpi. Käytin muuten monella pajalla eikä kukaan osannut korjata, joten merkkihuollolle iso plussa. :-)Edej
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1127184
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t364222törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/383698Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3991962- 321457
- 351448
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi621377Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen1771090Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv121088Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:111020