coversyl

Sain tätä 5 mg, vahvuutena, onko kellään kokemusta tästä lääkkeestä?
Suuret kiitokset vaivautujalle.
2532
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eikö kellään ole tätä Coversyl lääkettä käytössä, olisi niin mukava tietää miten sen kanssa on pärjännyt, ainakin haittaluettelo oli pitkä?
kiitollisena odottelen.

Äänestä
  • No niin, en saanut täältä keltään vastausta ja kirjoitan nyt tästä Coversylistä, se laitettiin Cozaaarin tilalle koska se minulle paremmin kävisi kun on 2-dia, näin lääkäri sanoi. No aloitin annoksella 5 mg, pari päivää meni moinaan, mutta sitten rupesi pulssi nousemaan. Mietin että mikä minua oikein huippaa ja olo on ihan sekava. Mittasin verenpaineen, se oli laskenut mutta se pulssi. Se oli jo aamulla tunnin valveilla olon jälkeen 87, päivällä 90, tätä rataa sitten jatkui edelleen, söin niitä toista viikkoa ja pulssi heilui 90 tienoilla vaikka vain istuin ja luin lehteä. Siihen loppui kokeilu. Onko kellekkään käynyt näin? Palasin Cozaarin ja nyt pikku hiljaa pulssi on laskenut ja pää selvinnyt suorastaan. Nyt se oli 65, kun mittasin ja hyvä on lähteä lenkille kun tietää että ei huippaa ja järkikin pelaa eri malliin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nainen 62 v kirjoitti:

Sain tätä 5 mg, vahvuutena, onko kellään kokemusta tästä lääkkeestä?
Suuret kiitokset vaivautujalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu