Onko tietoa, mistä saisi pääkaupunkiseudulta hankkia veneen rekistetitunnukset (siis ne veneeseen teipattavat) siten, että ne saa samantien mukaan?
Helsinki, Espoo ja Vantaa ok paikkoja!
Helsinki, Espoo ja Vantaa ok paikkoja!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Etola myy irtokirjaimia/numeroita. Tai leikkaa kontaktimuovista
Mielestäni kuuluu joka rautakaupan valikoimaan. Kirjaimet ei vain löydy vene osastolta vain yleensä sieltä missä on postilaatikot, numerokyltit, yms.
Ahas!
Onko nuo siis aina irtokirjaimia?
Vai onko mahdollista saada sellaisia joissa numerot on yhdessä tarrassa? Luulin, että tuollaisia olisi ja niitä jotkut putiikit tekisi...
Valistakaa tietämätöntä :-)
Hae vaikka googlella hakusanoja "mainosteippaukset" ja "tarratulosteet". Tarjontaa näyttää kyllä olevan. Sitten vain soitat ja kysyt, mistä saa tarrat odottaessa mukaan.
Toimitusaika on yleensä pari päivää. Irtonumeroillakin saa tehtyä siistiä jälkeä kun käyttää malttia. Ja voithan aina kirjoittaa paksulla tussilla rekisterinumeron paperille jonka teippaat maalarinteipillä kiinni, ja teippaat sitten ne tilaamasi numerot heti kun ne valmistuvat, siis jos on kiire saada vene veteen. Tosin teippaaminen on sitten moninkertaisesti v-mäisempää veneen ollessa vedessä.
työmyyrät, Espoo
www.Brandfactory.fi tekee haluamasi tekstin / numerot ns. siirtokalvolle. Aluspaperi pois, tarra kiinni, päällipaperi pois ja numerot ovat ainakin toisiinsa nähden suorassa. Jopa veneeseenkin nähden jos olet sen soraan laittanut.
Hintaa arviolta n. 20 € / srj. Samoihin hintoihin menee Etolan tai rautakauppojen irtonumerot
Tekevät 3M:n materiaaleilla, joten skeidaan ei tarvitse tutustua.
Firma löytyy Espoon kivenlahden teollisuusalueelta länsiväylä vierestä.
Muuten voin suositella ainakin Samiteippiä joka toimii Vantaalla, ja P-merkkiä Porvoosta, http://www.p-merkki.fi/ , ja siellä ainakin ymmäretään veneilijän tarpeet (ja myönteistä kokemusta on heistä paljon!).
P.S. Täällä ei saa mainostaa, joten minunkin mainokset poistuvat samalla kuin yllä oleva viesti :D