kaipaan kipeästi apuanne!

Kävin eilen raskaustestissä, joka otettiin verestä. Tänään soitin tuloksia ja kerrottiin että hcg oli 3, eli en kuulemma ole raskaana.

Voiko silti olla mitään mahdollista raskauteen, jos kerran hcg ei ole puhdas nolla?
5568
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

normaali hcg arvo on alle 5.. jos raskaus on alkanut niin se kyllä nousee kovin nopeaa alussa. itselläni rv 3-4 oli ja neljä päivää myöhemmin se oli ja taas kaksi päivää myöhemmin se olikin jo yli 1900 ja tuolloin näkyi vasta ruskuaispussi.. meillä taustalla useita vuosia hoitoja joten siksi aikaisessa vaiheessa näinkin tiivis seuranta.. paljonko sulla on menkat myöhässä?

Äänestä
  • oho kone töppäilee ja jättää numerot pois eli ensimmäinen arvo oli 145 ja toinen 752 jna toi kolmas yli 1900

    Äänestä

  • luku tuplaantuu joka päivä, joten se nousee kyllä kohisten alkuraskaudessa. JOten et taida olla raskaana, toivottavasti ensi kerralla tärppää!

    Äänestä

voi olla että oli yrittänyt kiinnittyä ja sen takia hcg vähän koholla. itellä aikoinaan tuo luku oli 10, testissä tosi haalea plussa, mutta se jäi siihen sillä kertaa.

Äänestä

kyllä raskaana=)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


toiveissa vauva kirjoitti:

Kävin eilen raskaustestissä, joka otettiin verestä. Tänään soitin tuloksia ja kerrottiin että hcg oli 3, eli en kuulemma ole raskaana.

Voiko silti olla mitään mahdollista raskauteen, jos kerran hcg ei ole puhdas nolla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu