Tässä linkki Tapsan Sana plus- lehdssä oolleeseen haastatteluun. Se on tosi hyvä. Tapsa on aika syvällisen oloienen tyyppi. Ei mikään Reino-tossu tyhjän hölöttöjä. Ja Tapsalla on hyviä omia ajatuksia ja mietteitä. Hänen ei tarvitse siteerata muita :
http://www.sana.fi/haastattelut/kirkot_vetavat_kansaa/?session=54194197
Tapsan lehtihaastattelu !
7
317
Vastaukset
- Annu.
Onpa syvällistä :D Sinäkin olet niin "syvällinen" tyhjän hölöttäjä paskanjauhaja ja jatkuvasti siteeraat muita kirjoituksissasi. Kumma ettet voi yhtään ainoaa viestiä kirjoittaa parjaamatta Karia. Ja sitten ihmettelet miksi täällä aina riidellään.
- Lorujaje
Kyllä oli oikein hyvä haastattelu, vaikka erityisesti Wanharouwa siitä taas varmasti jotain valitettavaa löytääkin. Tapani ei ole mikään pinnallisen oloinen tyyppi, vaan hän selvästi kykenee myös mietiskelemään syvällisempiäkin asioita.
- tupsutin...
vaan varsinainen satusetä. Nuoruudesta lähtien syvällinen, voi että naurattaa. Nuoruudessa otetuissa kuvissa rööki huulessa ja viinalasi kädessä lähes poikkeuksetta. Oli se niin syvällistä. Kuvia voi katsella Ninan albumista.
Ja mitä valehtelua. tupsutinhan juuri luikauttaa kirkossa aina jotain sinne sopimatonta ja kehuu vielä sitä yleisölle. Varsinainen kameleontti!No eipä sitä aina tartte niin henkeviä pohdiskella, vaan voi sitä joskus vähän kevyemminkin ottaa, mut kuitenkin Tapsasta löytyy se syvällinen ja herkkä puoli yhtälailla kuin vaikkapa se humoristinenkin.
Oon ollut useammissa Tapsan kirkkokonserteissa ja hyvin ne biisit on kirkossa sopinut laulettavaksi mitä ohjelmistossa on ollut. Ei Tapsa oo mitään sopimatonta laulanut.- kirkkolaulajien
Justiinax kirjoitti:
No eipä sitä aina tartte niin henkeviä pohdiskella, vaan voi sitä joskus vähän kevyemminkin ottaa, mut kuitenkin Tapsasta löytyy se syvällinen ja herkkä puoli yhtälailla kuin vaikkapa se humoristinenkin.
Oon ollut useammissa Tapsan kirkkokonserteissa ja hyvin ne biisit on kirkossa sopinut laulettavaksi mitä ohjelmistossa on ollut. Ei Tapsa oo mitään sopimatonta laulanut.suhteen ei tarvitse jännittää mitä sieltä tuutista tänään tulee ?
kirkkolaulajien kirjoitti:
suhteen ei tarvitse jännittää mitä sieltä tuutista tänään tulee ?
Enpä mä ainaskaan mitään jännää. Mitä muka tarttis jännätä ? Luotan tapsaan , sillä hän on huippuammattilainen ja tekee työnsä sen mukaisesti , eli viimisenpäälle hyvin. Nih ! Oon ollut Tapsan kirkkokonserteissa kolmasti jo tänä keväänä ja rentouttavia ja nautittavia kokemuksia ne ovat olleet.
- hmmmmmmmmmmm
Tapani ei olekkaan mikään tyhjäpää. Hänellä selvästi on ymmärrystä vähän henkevämpien asioiden pohdiskeluunkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista987663- 1055532
- 2664738
- 494683
- 663405
- 502768
- 582457
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222418Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292372- 412244